Sezai Karakoç’un Partisinin Bağımsız Belediye Başkan Adayları Hakkındaki Bildirisi

​Sona değil başlangıca bugüne değil geleceğe tükenişe değil dirilişe oy ver!

Kültür - 2019-03-10 09:30:00

Sezai Karakoç’un Partisinin Bağımsız Belediye Başkan Adayları Hakkındaki Bildirisi

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Sezai Karakoç, partisinden Eskişehir ve İstanbul’dan Bağımsız Belediye Başkan Aday olan isimler hakkında bir bildiri yayınladı.

Parti olarak, seçime, girme şartları sebebiyle katılamadıklarını belirten Karakoç’un bildirisi şu şekilde;

İSTANBUL VE ESKİŞEHİRDE

Ancak, partimizden ayrılıp bağımsız olarak seçime girecek olan arkadaşımız Lütfü Yılmaz İstanbul’dan ve N. Ercan Tortop arkadaşımız Eskişehir’den, Büyükşehir Belediye başkanlıklarına aday olduklarından kendilerine halkımızın bu seçimde oy vermesini istiyor, umuyor ve bekliyoruz.

Seçim, yerel seçimdir düşüncesiyle oy vermek, kendi başına yeterli olmaz. Toplumla ilgili olaylarda birbirine sımsıkı bağlılık vardır. Bugünü tarihten soyutlayamayız. Olayları sadece akıl ve mantık veya toplumun bugünü açısından değerlendiremeyiz. Olayları tarihî akışı içinde anlamlandırmalı ve hiçbir olayı tek başına düşünmemeliyiz.

Ülkemizin ve milletimizin geleceğini güven altına almak bütün hareketlerinizin temel amacı olmalıdır.

Geleceğimizin güvenliğini sağlama düşünülmeden yapılacak bütün işler risk altında olacaktır. Tarihten misalleri çoktur ve ibret vericidir.

Bir örnek: Osmanlı Devleti, son zamanında, ülkenin birçok yerini demiryolları ile donattı. O zor zamanlarda sıkıntılara katlanarak bu hizmetleri yaptı. Ancak devlet yıkılınca bu demiryollarının çoğu elimizden çıktı, bir kısmı da yabancıların oldu.

Ülkemizi imar etmeliyiz. Şüphesiz bu bizim görevimizdir. Ancak geleceğimizi garantilemeden yapacağımız imarlar, Allah göstermesin, hele bir de bu hizmetlerin uluslararası şirketlere yaptırıldığı da göz önünde tutulursa acıklı bir sonuçla karşılaşabiliriz.

Demek ki, her şey, her çaba dönüp dolaşıp ülkenin geleceğinin sağlanmasına dayanıyor. O olmazsa, bütün emekler boşa gidebilir.

Bunun için, ülkenin geleceği her zaman birinci gündemdir. İsterse seçim yerel seçim olsun.

Bu seçimde de oy verirken geleceğimizin güvenliği açısından hareket etmeliyiz.

Ne yazık ki, muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partiler, daha çok, bugüne odaklanmışlardır. Tarihî olayları unutup, ulus devlet olmanın zaaflarını hesaba katmadan, sanki gelecek tam güven altındaymış gibi hareket ediyorlar. Oysa, çağımızda, ulus devletlerin güvenliği oldukça zayıflamıştır. Belli ve büyük bir güce ermemiş devletler, ülkeler tâbi olmaya mahkûm gibi görünüyor.

ASIL BEKA SORUNU

Bugün, ABD, Rusya, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği dışındaki devletler, her an istilâya, saldırıya, baskıya, ekonomik-siyasi ve hatta silâhlı müdahalelere maruz kalabilir. Örnekleri ortadadır.

İslâm ülkeleri, altmış yıldır söylediğimiz üzere, birliklerini kurmadıkları için, bugün, bu tehlikeyle karşı karşıyadırlar. Asıl “beka sorunu” budur.

Mısır, Pakistan, İran, Suudi Arabistan ve benzerleri irili ufaklı İslâm ülkelerinin her biri, bir batı ülkesi veya doğu ülkesi ile ilişki kurarak ayakta kalacağını sanıyor. Heyhat ki bu bir seraptır.

Ülkemiz de, ne yazık ki, bu durumun dışında değildir.

Onun için, diyoruz ki, bu seçimde muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partilere oy verirseniz, âdeta geçmişe, bir “son”a oy vermiş olacaksınız. Oysa geleceğe oy vermek istiyorsanız, “Diriliş”e oy vermeniz gerekir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Lütfü Yılmaz’a ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı N. Ercan Tortop’a oy verirseniz, bir “son”a değil, bir “başlangıç”a oy vermiş olacaksınız.

Yani geleceğe, dirilişe…

Selâmlar ve Başarılar.

 

 

Sende Yorumla...
Hakikat çiçeklerinden bir demet!

Hakikat çiçeklerinden bir demet!

10:37 - Köşe Yazıları

Kumarbaz Cumhuriyet’in Murdar Millî Piyangosu

Kumarbaz Cumhuriyet’in Murdar Millî Piyangosu

09:16 - Fikir

Çocuklar kadar yüreğiniz yok mu?

Çocuklar kadar yüreğiniz yok mu?

11:04 - Köşe Yazıları

Sultan II. Abdülhamid ve Yakılan Din Kitapları

Sultan II. Abdülhamid ve Yakılan Din Kitapları

10:00 - Kültür

​Dünya nereye gidiyor?

​Dünya nereye gidiyor?

09:30 - Kültür

Bereketli ve Vakur Bir Şehir: Tokat...

Bereketli ve Vakur Bir Şehir: Tokat...

11:33 - Köşe Yazıları

Olacağı Beklemek

Olacağı Beklemek

13:12 - Köşe Yazıları

Nefes Almak ve Bayram

Nefes Almak ve Bayram

11:12 - Köşe Yazıları

Beden Dili Ne Demektir ?-2

Beden Dili Ne Demektir ?-2

12:02 - Köşe Yazıları

Ahlâk

Ahlâk

10:54 - Köşe Yazıları