Samsun Haber
Giriş Tarihi : 16-01-2024 12:23

Haydi, Çocuklar Camiiye!

Haydi, Çocuklar Camiye Projemizin 2024 yılı Kayıtları Başladı.

Haydi, Çocuklar Camiiye!

Proje hakkında yapılan açıklamada şu ifadelre yer verildi;

Dünya hayatının bir sınav, bir hayır yarışı olduğuna, bu dünyada vereceğimiz son nefesten sonra başlayacak olan sonsuzluk âlemindeki yerimizin, bu yarışmanın sonucuna göre şekilleneceğine inanıyoruz.

Haydi Çocuklar Camiye projesi ile de çocuklarımızı bu sınava hazırlamayı hedefliyoruz. Yarışmanın içeriği, çocuklarımızı büyük ve zorlu sınavdan hakkıyla çıkabilmeleri için ibadetin anlamını, iç huzurun önemini, dini bilgiler edinmenin kıymetini idrak edecekleri bir süreç olarak tasarlanmıştır.

Bir eğitim döneminin sonunda karneyle birlikte takdir belgesinin verilmesi gibi, bir yarışmanın sonunda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi pedagojik açıdan birbiriyle benzeşmektedir. Haydi Çocuklar Camiye projesi, salt bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bilgi ve tecrübe edinme etkinliğidir. Deneyimleme, deneme ile bilginin aynı anda elde edilmesidir. Çocukların doğrudan gerçek ortamda bir deneyimleme yapması, öğrenmenin kalıcı olmasına ve benimsenmesine katkı sağlamaktadır.

Oyunlaştırma ise, bilgi ve tecrübe edinmek amacıyla, oyun unsurlarının ve oyun duygusunun gerçek hayattaki süreçlere uyarlanmasıdır. Oyunlaştırmak, herhangi bir konudaki yanlış algıyı değiştirerek veya doğru algıyı pekiştirerek, tutumların içselleştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

"Namazını Kıl, Puanları Topla, Ödülünü Al" sloganıyla projemizi büyük bir heyecanla başlatmış bulunuyoruz.

Çocuklar camide namazlarını kılarak hediyelerini kazanacak!

www.haydicocuklarcamiye.com sitesinden kayıt yapılıyor ve çocuklar namazlarını kıldıkça sistemden kendileri işaretliyor. Katılımcılara tam güven duyuyor ve kontrol mekanizmalarını kendi iç dünyalarına bırakıyoruz.

Binlerce çocuğa proje sonunda çekilişle sürpriz hediyeler veriyoruz. Ayrıca önceden duyurusu yapılacak bazı vakitlerde camide cemaatle namazlarını kılanlar arasından çekilişle sürpriz hediyeler vereceğiz.

Arkadaşını Davet Ederek hem çalışmaya destek olabilir hem de Hediye  kazanabilirsiniz.

Projeyi tanıtmak ve gönüllüsü olmak çok kolay; hedef kitlesine sahip akraba, komşu, iş arkadaşı, öğrenci vb. herkese duyuruyu ulaştırabilirsiniz. Ayrıca katılımcı çocuklar için hediye sponsoru olabilirsiniz.

Kayıt Tarihi: 22 Aralık 2023-23 Ocak 2024Yarışma Tarihi: 22 Ocak - 31 Ocak 2024

Katılım Yaşı: Yaş sınırı yoktur. Çekilişle ödül kazanma hakkı 6-13 yaş arasını kapsamaktadır.

Kayıt ve Detaylı Bilgi: https://haydicocuklarcamiye.com/

Takipte Kalınız!

 https://instagram.com/cocuklarcamiye?utm_medium=copy_link

https://twitter.com/cocuklarcamiye?s=20&t=T4GrbamrC666NFw4-y4C0Q

https://www.facebook.com/cocuklarcamiye

adminadmin