Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-07-2024 14:29

Atakum Belediyesi yoğun mesaide

Atakum Belediyesi, kentin dört bir yanında çalışmalarına hız verdi. Belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yol bakım ve onarım çalışmaları için yoğun mesai harcarken, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokakları adım adım temizliyor.

Atakum Belediyesi yoğun mesaide

YOL BAKIM VE ONARIMI İÇİN YOĞUN MESAİ

Atakum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kentin kırsal ve merkez mahallelerindeki yollarda onarım ve yenileme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kilit taş parke döşeme, malzeme serme (reglaj) ve yol açma çalışmalarıyla, kentin ulaşım ağı daha konforlu ve güvenli hale getiriliyor. Yoğun mesai harcayan personel, iş makinelerini ihtiyaç duyulan noktalara en kısa sürede ulaştırıyor.

 

DETAYLI TEMİZLİK

Atakum genelinde hummalı bir temizlik çalışması yürüten Belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokakları adım adım temizliyor. Görevliler, yere atılan çöpleri toplamanın yanı sıra yanı sıra kentin birçok noktasında bulunan yerüstü konteynerlerini detaylı bir şekilde temizliyor. Ortak kullanım alanları ve ibadethaneler hijyenik hale getirilerek, vatandaşların kullanımına hazır hale getiriliyor.

 

PARK VE BAHÇELER

YAZA HAZIR

  1. ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de park, bahçe ve diğer yeşil alanlarda rutin çalışmalarını artırdı. Ekipler tarafından yabani ot, çim biçme, bitkilerin bakımının yanı sıra arsa temizliği yapılıyor. Vatandaşların uğrak yerlerinden park ve yeşil alanlar, mevsimsel bakım ve peyzaj çalışmalarıyla estetik bir görünüme kavuşturuluyor.
adminadmin