Güncel
Giriş Tarihi : 09-11-2023 15:11

Çorum Belediyesi İsrail’i Boykot Ediyor

Çorum Belediyesi, 2 bini aşkın personeliyle İsrail’e boykot başlattı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın öncülüğünde işçi ve memur sendikalarının da desteğiyle tüm belediye personeli Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartlarını yerli ve milli firma olan Troy ile değiştiriyor.

Çorum Belediyesi İsrail’i Boykot Ediyor

Çorum Belediyesi personeli banka ve kredi kartlarını değiştirerek İsrail’i destekleyen firmaları boykot ediyor.  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hizmet-İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mustafa Köroğlu ve Bem-Bir-Sen Çorum Şube Başkanı Burhan Şahin’in de katıldığı açıklamayla boykot kararını duyurdu.

Filistin’de İsrail zulmünün devam ettiğini ve zulme karşı herkesin elinden geleni yapması gerektiğine vurgu yapan Başkan Aşgın “İsrail’i ve oradaki zulmü alkışlayan Avrupa Birliği ülkelerini, Amerika'yı ve o zulme destek olan herkesi aynı şekilde büyük bir şiddetle nefrete kınamaya, günahlarını suratlarına vurmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Çorum Belediyesi olarak daha önceden belediyeye ait tüm sosyal tesislerde boykot başlattıklarını hatırlatan Başkan Aşgın “İşgale destek olan tüm firmaların ürünlerini raflardan kaldırdık.  Bu boykotumuz çığ gibi büyüdü. Türkiye'de birçok belediyemiz de daha sonra boykot açıklaması yaptı onlara da kalbi şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

 “Komisyon, Siyonizm’e gitmesin”

Visa ve Mastercard özellikli kredi kartlarından komisyon alan, Bank Of America firmasının İsrail menşei bir firma olduğunu belirten Başkan Aşgın,  “Bu firma, Visa ve Mastercard özellikli kredi kartları üzerinden her bir alışverişin %1,5’unu komisyon almak suretiyle adeta Siyonizm’e para akıtıyor. Dolayısıyla bu kartlarla yaptığımız her alışverişin %1,5’unu Siyonizm’e ve oradaki işgali alkışlayanlara gönderiyoruz. Devletimiz bu işe el atarak, Visa ve Mastercard’ın yerine geçecek yerli ve milli bir hamleyle bankalar arası kart merkezimiz olan Troy’u kurdu. Troy sistemi ile artık %1,5 komisyon İsrail’e akmıyor, bizim kendi bankalar arası kart merkezde kalıyor.” dedi.  

Toplu halde Troy’a geçiş yapacaklar

Çorum Belediyesi’nde çalışan işçi ve memurların üye olduğu yetkili sendika temsilcileri ile görüşerek banka kartlarını Troy ile değiştirme kararı aldıklarını açıklayan Başkan Aşgın “2 bini aşkın personelimizle birlikte toplu halde banka ve kredi kartlarının tamamını Troy ile değiştireceğiz. Sendikalarımız çok kısa sürede tüm işçi ve memurlarımızın değişim taleplerini alacaklar ve toplu bir şekilde bankalara bunları ileteceğiz.” dedi.

Başkan Aşgın’dan tüm vatandaşlara boykot çağrısı

Siyonizm’e destek veren Mastercard ve Visa’ya Çorum Belediyesi’nde son vereceklerini dile getiren Başkan Aşgın, tüm vatandaşlara da boykot çağrısı yaptı.  Başkan Aşgın “Eli çocuk kanına bulaşmış katil sürüsüne akan o kesintiler artık Türkiye'de kalacak. Bu hamle belki de çok önemli bir hamle olacak. Tüm belediyelere, tüm kamu kurumlarına, tüm vatandaşlarımızı da boykota davet ediyorum” dedi.

 

 

 

Bankaya talimat verdiler

 

Açıklamasının ardından boykotun başlangıcını yapan Başkan Aşgın ve sendika başkanları, banka şubelerini telefonla arayarak, Visa ve Mastercard olan banka hesap kartını Troy ile değiştirilmesi talimatını verdiler.

adminadmin