Dünya
Giriş Tarihi : 15-11-2023 10:46

Mercedes'ten Bebek Katili İsrail'e Destek

Dünyanın en tanınmış otomobil üretici firmasıve otomobil markası Mercedes Gazze'ye ölüm yağdıran İsrail merkezli kuruluşa bağışta bulunduklarını açıkladı.

Mercedes'ten Bebek Katili İsrail'e Destek

Şirketin CEO'su Kaellenius "Onların güvenliği en büyük önceliğimiz. Mağduriyetlerin hafifletilmesine katkı yapmak istiyoruz" dedi.

Mercedes-Benz CEO'su Ola Kaellenius, İsrail'e ve ona açıktan destek veren Almanya merkezli kuruluşa maddi yardımda bulunduklarını duyurdu.

Kaellenius, İsrail'e yönelik saldırıları "terör" olarak nitelendirip dünya çapında yayınlanan haber ve görüntülerin kendisini "derinden sarstığını" söyledi.

Bu durumun Orta Doğu'daki barışa olası yansımaları konusunda "son derece endişeli" olduğunu anlatan Kaellenius, "Bölgede meslektaşlarım, uzun süredir tanıdıklarım ve iyi dostlarım var." dedi.

1 milyon euro gönderdilerYaptıkları yardımın miktarını LinkedIn paylaşımıyla duyuran Kaellenius, şu ifadeleri kullandı:

Son günlerde çeşitli kurum ve kuruluşlarla temasa geçtik. Sahadaki mağduriyetlerin en azından bir nebze de olsa hafifletilmesine katkıda bulunmak istiyoruz.

Mercedes-Benz, kurtarma araçlarının satın alınmasına yönelik yardım kuruluşları United Hatzalah'ın yanı sıra, kardeş kuruluşlarla birlikte bölgedeki insani yardımları koordine eden Alman Kızılhaçı'na toplam 1 milyon euro bağışta bulunuyor.

"Güvenlikleri en büyük önceliğimiz"

United Hatzalah, İsrail genelinde gönüllülük esasına dayalı acil tıbbi hizmet kuruluşu olarak biliniyor.

CEO Kaellenius açıklamasında, "Tel Aviv'deki Ar-Ge tesisimizin ekibiyle elbette sürekli iletişim halindeyiz ve onların güvenliği en büyük önceliğimiz." İfadelerine yer verdi.

adminadmin