Vatan Sevgisi Kutsaldır
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
 Vatan Sevgisi Kutsaldır
05.05.2022 18:00:57

 

Vatan Sevgisi Kutsaldır

Vatan sadece üzerinde yaşadığımız yerden ibaret değildir bizler için. Doğup büyüdüğümüz toprağını yuvamız bildiğimiz dinimizi ,kültürümüzü öğrendiğimiz ,sokaklarında çocukluğumuzu ,gençliğimizi ve tüm ömrümüzü geçirdiğimiz bir parçamızdır.

Bu özellikleriyle vatanımızla manevi bağımız çok kuvvetlidir.Vatanımız kendimizi ait hissettiğimiz ,güven duyduğumuz,özgürlük içinde yaşamımızı sürdürdüğümüz birlik ve beraberliğimizin ,egemenliğimizin sembolü gibidir.

Vatan sevgisine  dinimiz yönünden baktığımızda bu konunun da belli çerçeveler içinde ele alındığını görürüz.Dinimizce malını,canını ,namusunu ,kutsal değerlerini korumak her müslümanın görevi olarak bildirilmiştir. Kendimizi koruduğumuz kadar Müslüman kardeşlerimizden de sorumluyuz.Bu yönde baktığımız da vatan Müslüman olarak ortak değerlerimizden biridir.Vatansız devlet olmaz yönetim olmaz ve kargaşalar içerisinde dinimizi ve inançlarımızı özgürce yaşamamız zor bir durum alır.Herkes için kendi ülkesi vatanı en güzel yerdir.Bunu anlatan en güzel sözlerden biride elbette’’ Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatan ille de vatan’’ demiştir atasözüdür.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

       

Vatan Sevgisi Kutsaldır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER