Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-11-2023 17:38

Atakum Belediye Başkanlığı Aday Adayı Hilmi Eker Atakum Bizimle!

İşadam Hilmi Eker, Atakum Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını açıkladığı basın toplantısında önce Filistin ve Gazze’de yaşanan insanlık dramına temas etti.

Atakum Belediye Başkanlığı Aday Adayı Hilmi Eker Atakum Bizimle!

Eker, “Filistin ve son dönemde özellikle Gazze bölgesinde çocuklar, kadınlar, yaşlılar başta olmak üzere acımasızca bir katliam ve soykırım yaşanmaktadır. Bu durum bizim için hem insani olarak hem inancımız gereği çok acı verici. Orada ki mazlum kardeşlerimize Allahtan yardım, şehitlerimize rahmet diliyorum. Bu siyonist düzene karşı herkes kendi üzerine düşeni yapmalıdır. Bu düzene karşı koymanın, ancak böyle olacağını düşünmekteyim” dedi.

 Sözlerine, “Bu şuur ve inançla Üniversitede Mühendislik Fakültesinde okuduğum yıllardan itibaren kendimi sivil toplum kuruluşları, iş hayatı ve siyasette aktif rol alarak geliştirmeye adadım” diye devam eden Atakum Beleidye Başkan Aday Adayı Hilmi Eker konuşmasını şöyle sürdürdü;

Üniversite yılları sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere aşılamış olduğu “Evet Sende Yapabirsin, Başarabilirsin” özgüveniyle ve bizlere verdiği fırsatlarla Türkiye 100 yılı hedeflerine Ak parti Atakum İlçe Gençlik Kolları teşkilatında görev alarak hazırlanmaya başladım” diye devam eden Eker, “Sonrasında Atakum’da AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevini üstlendim. 2 dönem AK PARTİ SAMSUN İl Başkan yardımcılığı ve Çevre şehir kültür başkanlığı, Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve iş insanları  derneğinde yöneticilik yapmak nasip oldu.

Hali hazırda Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şube Başkanlığı görevini yürütmekteyim.

Özel iş hayatımda ise mühendislik ve mimari faaliyet gösteren firmamla şehrimize hizmet ediyorum.

Tüm bu görev ve süreçler bizlere bu şehrin ve özellikle Atakum’un barındırdığı dinamiklerin hafızasını kazandır. Bu dinamikler bizlere hizmet aşamasında hareket kabiliyeti veren ana unsurdur.

 

 

Bizlerde bu süreçlere ek olarak 15 yılldır hayalini kurduğumuz, Hayalimizde ki Atakum’umuz için Teknik, Sosyal ve Bürokratik süreçlerle kendimizi hazırlayarak,

Bugün ise  projelerimizle, Mühendislik kabiliyetimizle, her sokağında bir mutluluğumuz bir gözyaşımız bir hayalimiz olan ATAKUM’UMUZU YÖNETMEK İÇİN AK PARTİ ATAKUM BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞIMIZI AÇIKLAMAKTAN ONUR VE GURUR DUYARIM.

 ATAKUM BİZİMLE

Bu hizmet yarışı çerçevesinde geçmişten bu güne hizmet etmiş hem teşkilat üyelerimize  hem de belediye başkanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Şimdi hizmet bayrağını alarak layıkıyla daha yukarı çıkarmak en büyük hedefim.

Sloganımız olan “ATAKUM BİZİMLE” ifadesi içeriği dolu bir ifadedir. Belediye çalışması bir ekip işidir. O yüzden ben değil biz dedik. Bu çerçevede belediye başkanlığımız sürecinde çalışma yapacağımız güçlü, teknik, bürokratik ve siyasal ekibimiz hazır.

BUNUN İÇİN ATAKUM BENİMLE DEMİYORUZ, ATAKUM BİZİMLE DİYORUZ.

Projeler üretiyoruz, Atakum’u iyi tanıyoruz azim istek ve gençlik enerjimiz var.

Allah nasip ederse bu göreve geldiğimizde de aynı şevk azim ve istekle çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere verdiği talimatta söylediği gibi ‘TÜRKİYE ve TÜRK MİLLETİNE HİZMET YOLCULUĞUMUZDA HESAP VERME VAKTİ OLAN SEÇİMLERE KADAR HİÇ BİRİMİZE DURMAK DİNLENMEK YOK’ diyerek 31 MART 2024 yerel seçim akşamına kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Atakum’umuz ve sizler için hazırladığımız çok sayıda proje var.

PROJELERİMİZİ 5 ANA BAŞLIK ALTINDA TOPLADIK

 

1- Kültür Sanat ve Turizm

2- Gençlik ve Spor

3-Yeni Nesil Belediyecilik ve Teknoloji

3-Çevre Dostu Belediyecilik

5-Kent Mimarisi ve İmar Çalışmaları

 Bu başlıkların altındaki projelerimizi gerek internet sitemizde, gerekse sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Süreç içerisinde de anlatmaya devam edeceğiz.

SİZLERİ SEVİYORUZ. ATAKUM’UMUZU SEVİYORUZ.

 Başarılarıyla bizlere sonsuz mutluluk ve gurur yaşatan Samsun’umuzun en değerli markası olan SAMSUNSPOR’UMUZADA süper ligde başarılar dilerken, başarılarının devamı için şimdiye kadar olduğu gibi belediye başkanlığımız döneminde de desteğe devam edeceğimin bilinmesini isterim.

 Uzun yıllardır bu süreçlerde mücadele etmek zorlu bir yol. Bu yolda beni asla Yalnız bırakmayan sevgili eşime ve biricik oğluma çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Dualarıyla gücüme güç katan anneme babama, kayınvalideme kayınbabama ve uzun yolculuktaki siz değerli dava ve yol arkadaşlarıma bu gün bana olan desteğiniz ve katılımız için şükranlarımı sunuyorum. Sağ olun var olun.

adminadmin