Samsun Haber
Giriş Tarihi : 05-07-2024 11:14

Atakum Halk İskelesi Yeniden açılıyor

Uzun süredir atıl halde olan Atakum Halk İskelesi’ni hizmete açmak için çalışma başlatan Başkan Türkel, “Atakum’un turizm potansiyelini değerlendirecek, tüm çalışmaların içinde yer alacağız.” dedi.

Atakum Halk İskelesi Yeniden açılıyor

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Mimar Sinan mevkiinde uzun süredir atıl durumda bulunan Atakum Halk İskelesi’ni hizmete açmak için çalışma başlattı. Belediye’nin Makina İkmal ve Onarım Müdürlüğü ekipleri, iskelenin tadilat çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Ekipler, İskele’nin tahta kaldırımını onarmanın yanı sıra aydınlatma sistemini yenileme çalışmaları ve boyama işlemleri için yoğun mesai harcıyor. Mimar Sinan Mahallesi, Yeşilyurt Caddesi sahil bandında bulunan ve yaklaşık üç yıldır kullanılamayacak durumda bulunan Atakum İskelesi, yeni çehresi ile kısa sürede faaliyete geçirilecek.

 

“ATAKUM’UN TURİZM POTANSİYELİNİ

DEĞERLENDİRECEĞİZ”

  1. yerinde inceleyen Başkan Türkel, “Atakum Halk İskelesi, vatandaşlarımızın denizle buluştuğu simge yerlerinden biri ve uzun süre atıl durumdaydı. Ekiplerimizle, iskeleyi yeniden faaliyete geçirmek için yoğun bir çalışma başlattık. Tadilat çalışmaları sona erdiğinde, Atakum Halk İskelesi yepyeni görünümüyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. 7’den 70’e herkesin eşsiz doğanın keyfini çıkarabileceği ve aileleriyle, arkadaşlarıyla hoşça vakit geçireceği, olta balıkçılarımızın balık tutabileceği bir buluşma noktası olacak. Atakum’un turizm potansiyelini değerlendireceğiz ve turizm potansiyelini ortaya çıkaracak bütün çalışmaların içerisinde yer alacağız. Kentimizi turizm konusunda, marka kent yapma hedefimizi gerçekleştirmek için ara vermeden çalışacağız.” dedi.
adminadmin