Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-03-2024 18:21

Başkan Togar’dan Cami Külliye Müjdesi

Başkan Togar: “2100 kişilik bir külliyeyi ilçemize kazandıracağız”

Başkan Togar’dan Cami Külliye Müjdesi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Her türlü sosyal ihtiyaca cevap verecek biçimde planladığımız 2100 kişilik bir cami ve külliyeyi bu ilçeye kazandıracağız” dedi.

Belediyenin arkasında bulunan alanda hayata geçirilmesi planlanan cami ve külliye projesinden söz eden Başkan Hasan Togar, “İlçemizin en büyük mahallesi olan 19 Mayıs Mahallesi’nde hayata geçireceğimiz cami ve külliye projemizi her türlü sosyal ihtiyaca cevap verecek biçimde planladık. Tekkeköy Belediyesi arkasında yaklaşık 5-6 dönüm bir yerimiz var, projemizi burada hayata geçireceğiz.

Eksi 1. katında, 250 araçlık yeraltı otoparkı yer alacak. Zemin katında ise Halk Eğitim kurslarında kullanılması için hanımlarımızın sanat, eğitim, beceri sınıfları olacak. Orada yaşayan çalışan herkesin çocukları için kreş ve anaokulu bulunacak.

Halk eğitim kurslarında üretim yapan tüm kadınların ürünlerini 365 gün sergileyip satışını yapabilecekleri 1000 metrekare bir fuaye alanı da zeminde yer alacak. Birinci katında ise 800 kadın, 1300 erkek alabilecek 2100 kişilik bir cami ve külliyeyi bu ilçeye kazandıracağız” diye konuştu.

adminadmin