Bem Bir Sen Şube Başkanı Gayretli'den Soykırım Yasa Tasarısına Tepki
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Bem Bir Sen Şube Başkanı Gayretli'den Soykırım Yasa Tasarısına Tepki
28.04.2022 15:08:27

 

Bem Bir Sen Şube Başkanı Gayretli'den Soykırım Yasa Tasarısına Tepki

Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR SEN) Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yaptığı açıklamada Garo Paylan tarafından 1915'teki sözde soykırımın tanınması için Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kanun teklifine tepki gösterdi.

 

Gayretli; “Doğu Anadolu’nun birçok ilinde ve ayrıca Kafkasya’da Ermeni çeteleri Müslüman Türklere karşı acımasızca soykırım yapmıştır.” dedi.

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yaptığı açıklamada Garo Paylan tarafından 1915'teki sözde soykırımın tanınması için Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kanun teklifinin gerçekleri yansıtmadığını ve asla kabul edilemeyeceğini belirterek; “Doğu Anadolu’nun birçok ilinde ve ayrıca Kafkasya’da Ermeni çeteleri Müslüman Türklere karşı acımasızca soykırım yapmıştır.” dedi.

Her yıl 24 Nisanda tarihi ve hukuki gerçeklerin siyasi nedenlerle çarpıtıldığını belirten Gayretli, “Türklerin Ermenilere karşı soykırım yaptığı iddiaları tamamen emperyalist bir yalandır. Asıl soykırımı 1915'de dış güçlerden aldıkları destek, yönlendirme ve cesaretle Ermeniler Müslüman Türklere yapmıştır. Türkiye Ermenilere “Soykırım” yapmış olsaydı, bugün TBMM çatısında Milletvekili sıfatlı ile Garo Paylan diye biri olmazdı” diye konuştu.

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli; “Ermenilerin Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Erzurum, Muş, Bayburt, Gümüşhane, Van ve çevresindeki bölgelerde, camilerde ve köylerde Müslüman Türklere karşı yaptığı soykırımların izleri hala silinmemiştir. Ermeni soykırımı safsatasıyla her 24 Nisan'da milletimize ve tarihimize yönelik bir iftirayı hatırlatmak ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde kanun teklifi diye sunmak bu asil Millete hıyanettir.  Bu, ahlaksız ve haddini aşan kanun teklifini Gazi Meclisimize sunan Garo Paylan'ı esefle kınıyorum.” dedi.

Gayretli Aziz Türk Milletinin tarihin hiçbir döneminde adına leke sürecek bir faaliyette bulunmadığını belirterek; “Rengini şehitlerimizin kanından alan bayrağımızın bu ilke üzerinde özgürce dalgalanmasını hazmedemeyenler asla hedeflerine ulaşamayacaklar. Türk Milletinin alnı her zaman açıktır.” Dedi.

Bem Bir Sen Şube Başkanı Gayretli'den Soykırım Yasa Tasarısına Tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER