Fikir
Giriş Tarihi : 31-01-2024 10:33

Birol Güven’in Sinema Genel Müdürlüğü’ne Atanması Kabullenemez!

Doğu Fikir Sanat Derneği Birol Güven’in Sinema Genel Müdürü olarak atanacağı haberleriyle alakalı olarak, “Türkiye yüzyılı vizyonundan, sanatın başka ellere teslim edilmesi kabul edilemez…” şeklinde bir açıklama yaptı.

Birol Güven’in Sinema Genel Müdürlüğü’ne Atanması Kabullenemez!

Doğu Fikir Sanat Derneği Kültür Kuvvetleri’nin açıklaması şöyle;

YENİ BİR KÜLTÜR POLİTİKASINA İHTİYAÇ DUYULURKEN, ERSOY VE MUMCU NEYİN MÜCADELESİNE GİRDİ VE KİMLERLE BİRLİKTE!!!

Kültür Bakanlığında skandallar bitmiyor... Festivallerde yaşanan politik salvolara rağmen kesilmeyen yardımlar, Türk kültür ve maneviyatına aykırı senaryolara sinema destekleri, +18 Tiyatrolara destekler derken bambaşka bir tablo gün yüzüne çıkmaya başladı.

Resim artık net...

Son günlerde bir haber kaynağından servis edilen, Sinema Genel Müdürlüğüne, Birol Güvenin atanacağı haberi, makamlarca henüz teyit edilmediyse de konuya ilişkin taraflar herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yaşanan durum, Bakan Ersoy ve Bakan yardımcısı Mumcunun oluşan tepkilerin süreç içerisinde eritilmesine yönelik bir kurnazlık olarak değerlendiriliyor.

Bilginin ODA TV’ye özellikle sızdırılmış olması ihtimali, gün geçtikçe gün yüzüne çıkıyor.

Muhafazakar sinemacılar diye ötekileştirilen kesimin, konuyla ilgili tepkilerinin azaltılması ve sindirilmesi üzerine kurulu, bu oyunu oynayan bakanlık, altın küre ödüllerine aday gösterilecek cinsten bir paradinin içerisinde...

Peki Ersoy ve Mumcunun bu hamleleri neyi işaret ediyor ve kimler adına bu istihbaratçılık oyunu oynanıyor.

Her ortamda "Adam almayı iyi bilirim, istihbarat kaynaklarım kuvvetlidir" söylemleri ile kendisine rol çıkaran Mumcunun attığı adımlardan, Cumhurbaşkanlığı ve iletişim başkanlığının ne kadar haberi var ve ne kadar bu makamlarca onaylanıyor merak konusu.

Türkiye yüzyılı vizyonundan, sanatın başka ellere teslim edilmesiyle intikam mi alınıyor.

Her defasında, Kültür sanat ve Eğitimde atılmayan adımlardan şikayetçi olan ve yalnız bırakılan Cumhurbaşkanımıza durdurulamaz ve acil çağrımızdır;

Artık yeter, komplekslerine ve kibirlerine esir olmuş, güç şebekelerinin bilerek ve isteyerek esiri olmuş bu isimlerle Türkiye Yüzyılının Kültür sanat politikasına ihanetin önüne geçebilecek başka makam ve mevki olmadığı için, ateş çemberi içerisinde her gün başka kumpaslarla ülkemize oynanan oyunların yanında ne yazık ki bu oyunu da siz bozabilirsiniz.

Size yüklediğimiz bu kadar yükten dolayı hakkınızı helal etmenizi diler, kültür kuvvetleri olarak emrinizi bekler saygılarımızı sunarız.

 

adminadmin