Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-01-2024 11:18

Büyükşehir belediyesi yurt ve kreşler yapacağız

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vezirköprü ilçesinde aday tanıtım toplantısına katıldı.

Büyükşehir belediyesi yurt ve kreşler yapacağız

Öncü, “Bugün öğrencilerimiz 1 + 1 evlerde 7 bin TL, 10 bin TL kirayla oturuyor. Bunu dar gelirli bir ailenin, 10 bin TL emekli maaşı alan velilerin karşılaması mümkün değil. Büyükşehir Belediyesi bu konuda gerekli sayıda yurt yaparak, gerekli sayıda kreş yaparak, sosyal sorumluluk alanında üstlenmesi gerekenleri rolü üstlenecektir.” dedi.

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP Parti Meclisi Üyesi Nazan Güneysu, İl Başkanı Mehmet Özdağ, Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Yakup Konuş ve Bafra Belediye Başkan Adayı Özgür Önder ile birlikte Vezirköprü İlçe Başkanlığında düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına katıldı. 

Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Cemal Türkoğlu'na başarılar dileyen Cevat Öncü, “Yıllardır Samsun'un dertleriyle dertlenen, sorunlarıyla ilgilenen deneyimli bir inşaat mühendisiyim. Samsun'u değiştirmek, dönüştürmek, 17 ilçesine eşit ve adil şekilde hizmet etmek üzere yola çıktık. Samsun'un temel problemlerini biliyoruz. Samsun'un büyük problemleri Türkiye'nin büyük problemlerinden, temel problemlerinden çok farklı değil. Samsun'un, Vezirköprü’nün en büyük problemi işsizlik. İş ve istihdam Samsun'da ve Vezirköprü’de genç işsizliği hızla artıyor. Kadın işsizliği hızla artıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz işsizliğin azaltılması anlamında gençlerimizin, kadınlarımızın ve çalışan nüfusumuzun artması için adımlar atacağız” dedi.

İnşaat mühendisi olarak Samsun’u, Vezirköprü’yü depreme hazırlama konusunda yol haritası oluşturacaklarını belirten Öncü, “Reçeteyi biliyorum. Olası bir depremde Vezirköprü’nün, Samsun’un can ve mal kayıplarının yaşanmaması için alınacak gerekli tedbirler Büyükşehir Belediyesi tarafından mutlaka hayata geçirilecektir” diye konuştu.

Öğrencilere verilecek desteklerden de söz eden Öncü şunları söyledi:

“Bizim belediye yönetimimizde gerek Vezirköprü’den gerek diğer ilçelerimizden gerekse Türkiye'nin farklı illerinden Samsun'a eğitim öğretim için gelmiş gençlerimize çok net, çok somut şekilde burs desteği verilecek. Yurtlar yapılacak. Bugün öğrencilerimiz 1 + 1 evlerde 7 bin TL, 10 bin TL kirayla oturuyor. Bunu dar gelirli bir ailenin, 10 bin TL emekli maaşı alan velilerin karşılaması mümkün değil. Büyükşehir Belediyesi bu konuda gerekli sayıda yurt yaparak, gerekli sayıda kreş yaparak, sosyal sorumluluk alanında üstlenmesi gerekenleri rolü üstlenecektir.”

adminadmin