Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-01-2024 13:18

Cansuyu Derneği Gayretlerle Dolu Bir Yıl…

Cansuyu Derneği 2023 yılında mazlum ve mağdurun yanında olduk. Elimizdeki imkanlar dahilinde nerede bir çığlık duysak oraya koşmak için gayret etti

Cansuyu Derneği Gayretlerle Dolu Bir Yıl…

Gerçek muhtaçlara üzerimizdeki emanetleri ulaştırabilmek için büyük bir titizlik ve ciddiyetle çalışmalarımızı yürüttü.

Dernekten yapılan açıklamada konuyla alakalı olarak şu ifadelere yer verildi;

Can Suyu Derneği kurulduğu günden bugüne öncelikli olarak Türkiye’mizde ve yeryüzünün farklı coğrafyalarında sayısı milyonları aşan insanımıza ulaştık, yüzlerindeki bir nebzede olsa oluşan tebessüme vesile olduk, hayır dualarını alıp milletimize ilettik.

Alan el ile veren el arasında köprü olabilmenin verdiği manevi huzur, kardeşlerimizin içerisinde olduğu ağır manzara bizi ve gönüllülerimizi hep daha fazla çalışmaya teşvik etti. Şimdi şöyle bir baktığımızda gerçekleştirdiğimiz nice projeler, yapılan nice hayırlı çalışmalar, devam eden onlarca projemiz ve gerçekleştireceğimiz nice hedeflerimiz var.

Geride bıraktığımız 2023 yılı da Cansuyu için gayretlerle dolu bir yıl oldu. Yıl içerisindeki çalışmalarımızda en önemli yeri büyük bir üzüntü ile yaşadığımız deprem felaketi aldı. Depremin gerçekleştiği ilk andan itibaren, her türlü imkanlarımızla saha da olduk. Cansuyu Arama Kurtarma (CAK) ekibimiz AFAD koordinesinde önemli, takdirlik ve büyük bir fedakarlıkla gerçekleştirilen faaliyetler yürüttü. Milletimiz de biz de tüm arama kurtarma görevlilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Deprem bölgelerinin tüm şehirlerinde koordinasyon ve lojistik merkezleri kurduk, aşevleri kurduk, karışıklığa sebep olmadan, ihtiyaçları yerinde tespit ederek, köy köy – mahalle mahalle acil yardımların sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için çalışmalar yürüttük.

Bu çalışmalar, disiplinli, koordineli bir şekilde aylarca, aksamadan sürdü. Böylesine büyük bir çalışmada omuz omuza verip, takdire

şayan hizmetler ortaya koyduğumuz Anadolu Gençlik Derneği – Milli Gençlik Vakfı’na, tüm Milko teşkilatlarına kurumumuz ve bağışçılarımız adına teşekkür ediyoruz.

Filistin ve Gazze davası bizim için vazgeçilmez bir tutku. Yine ilk günümüzden beri, imkanlarımız dahilinde Gazzeli kardeşlerimiz için önemli faaliyetler yürüttük, bir çok alanda yardım çalışmaları gerçekleştirdik.

Çalışmalarımız döneme, duruma, konunun gündem de olup olmamasına bakmadan sürekli olarak devam etti,

edecek de. Gazze’de gerçekleştirdiklerimize de şöyle bir bakınca, kalıcı eserler, kurban çalışmaları, yetim sponsorluk ödemeleri, yetim çiftler için düğünlerini gerçekleştirme desteklemeleri, gıda paketleri, ramazan iftarları, acil insani yardımlar, acil insani yardım konvoyları, gibi daha çok sayıda alanda gayret ortaya koyarak kardeşlerimizle buluşturduk.

İnsanlık tarihinde eşine az rastlanan bir dramın yaşandığı; çocukların, kadınların, masum sivillerin, binlerce kardeşimizin bombardıman altında vefat ettiği, binlerce kardeşimizin de ağır yaralar aldığı, koskoca bir şehrin

tüm insanlığın gözü önünde yerle bir edildiği son saldırılarda, bölgede süren çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık.

Gıda paketleri, günlük sıcak yemek ikramları, battaniye, giyecek gibi türlü yardım malzemeleri ve acil insani yardımlarımızı kardeşlerimize ulaştırdık. Kısa süreli ateşkes ilanı döneminde ise, yardım konvoylarımızla

Gazzeli kardeşlerimize daha geniş şekilde ulaşabildik. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam ediyor, milletimizin bağışçılarımızın destekleriyle aksamadan da devam edecek.

Ülkemizde son dönemde ağırlaşan ekonomik şartlar insanımızın hayatını daha da zorlaştırıyor. Muhtaç durumda olan insanımızın zaruri gereksinimlerini karşılama durumu önceki dönemlere göre daha zor.

adminadmin