Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-01-2024 15:04

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Futbol Şehitlerini Andı

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenleri, kabirleri başında andı.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Futbol Şehitlerini Andı

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan için kazanın 35. yılında Asri Mezarlık'taki kabirleri başında anma töreni düzenlendi. Ayrıca kazada felç kalan Samsunspor’un efsane futbolcusu Emin Kar da mezarı başında anıldı. Törene Samsunspor yönetimi, futbolcular, il protokolü ile taraftarlar katıldı.

Uzun yıllar Samsunspor’da yöneticilik yapan, CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü de anma programında yer aldı. Öncü, “Yaşanan bu acı olay, sadece bir futbol takımının değil, tüm bir şehrin yüreğini sarsmıştı. Bugün, bir kez daha bu acı günü anarak, sevdiklerimizi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Onlar Samsunsporumuz’un  unutulmaz kahramanlarıdır ve Samsunsporluların, kalbinde sonsuza kadar var olacaklardır” dedi.

adminadmin