Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-10-2023 11:19

CHP İlkadım Gençlik Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na Aday Olma Çağrısı

CHP içerisinde değişim tartışmaları sürerken, Türkiye'de CHP'li gençlik arasında en yüksek ve en sert tepki CHP Samsun İlkadım CHP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Başar ve üyelerinden geldi.

CHP İlkadım Gençlik Kolları'ndan Kılıçdaroğlu'na Aday Olma Çağrısı

CHP İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Başar ve üyeleri, Samsun  Atatürk Anıtı önünde değişim hareketi başlattı.

Anıt önünde bir basın açıklaması yapan CHP İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Başar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, " Lütfen önümüzdeki kurultayda hiç bir şekilde genel başkan adayı olmayın.

Eğer genel başkan adayı olmaz, kendi isteğinizle bırakırsanız tarihe geçeceksiniz! Aksi takdirde bizleri umutsuzluğa, kazanılamayacak seçimler için çalışmaya mahkum edeceksiniz." dedi.

BAKANLIKLAR VE MİT BAŞKANLAIKLARI DAĞITILIRKEN GENÇLERE SORULMADI

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken, farklı parti ve şahıslara bakanlıklar, MİT başkanlıkları dağıtılırken  gençlere sorulmadığını, Cumhurbaşkanı adayının doğru olmadığını, farklı bir adayla bu seçimi kazanmanın daha yüksek ihtimalli olacağını bildiklerini ifade eden Mehmet Başar,

" Biz partimizin talimatlarının gereğini yaptık. şehrimizin dört bir yanında, köylerde ve kentlerde insanlara halkın iktidarını anlattık.  Cebimizde çay içecek para olmadığı zamanlarda, devamsızlıktan sınıfta kalacağımızı bile bile, ailelerimizin bizleri merak ettiği gecelerde, gelecek kaygısı içinde,  biz halkın iktidarı için sokak sokak gezdiysek. Başarısızlıkta hesap sormak en öncelikli hakkımızdır." diye konuştu.

Mehmet Başar Samsun Atatürk Anıtı önünde yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemiz düşman işgali altında, yabancı askerlerin postal sesleriyle yankılanırken, manda ve himaye tartışılıp, tüm umutlar yok olmuşken, tam üzerinde bulunduğumuz bu topraklara, milli mücadelenin başladığı, kurtuluş meşalesinin yandığı İlkadım kentine Bandırma vapuruyla bir heyet ayak bastı.

Tam 104 yıl önce olduğu gibi yine aynı noktada Aynı inanç ve azimle, gençliğimizle vatan sevgimizle buradayız! 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı adayı belirlenirken, farklı parti ve şahıslara bakanlıklar, MİT başkanlıkları dağıtılırken biz gençlere sorulmadı!  Cumhurbaşkanı adayımızın doğru olmadığını, farklı bir adayla bu seçimi kazanmanın daha yüksek ihtimalli olacağını biliyorduk.

BAŞARISIZLIKTA HESAP SORMAK EN ÖNCELİKLİ HAKKIMIZDIR

Biz partimizin talimatlarının gereğini yaptık. şehrimizin dört bir yanında, köylerde ve kentlerde insanlara halkın iktidarını anlattık.  Cebimizde çay içecek para olmadığı zamanlarda, devamsızlıktan sınıfta kalacağımızı bile bile, ailelerimizin bizleri merak ettiği gecelerde, gelecek kaygısı içinde,  biz halkın iktidarı için sokak sokak gezdiysek. Başarısızlıkta hesap sormak en öncelikli hakkımızdır.

ZİNCİRLEME BAŞARISIZLIKLA YOLA DEVAM EDEMEYİZ!

Seçimden bir gün sonra İntihar eden lise son sınıf öğrencisi Kübra aklımıza geldikçe içimiz yanıyor.  Zincirleme başarısızlıklar ile yola devam edemeyiz. Bunca yaşananlardan sonra insanlara umut olamayız! Birilerinin çıkıp kral çıplak diyebilmesi gerekir! İşte biz tam bunun için buradayız.

KILIÇDAROĞLU'NA ADAY OLMA ÇAĞRISI

Milyonlarca seçmenimizin söylediği ama mevcut görevi olan ve görev beklentisi içinde olan, başta parti kurmaylarımız ardından İl ve ilçe başkanlıklarımızın söyleyemediklerini söylemek için buradayız!  Biz Ulu Önderimiz Atatürk’ün Bursa nutkundan ve Gençliğe hitabesinden aldığımız talimatlar gereğince diyoruz ki;

Sn. Genel başkanımız,

Lütfen önümüzdeki kurultayda hiç bir şekilde genel başkan adayı olmayın. Eğer genel başkan adayı olmaz, kendi isteğinizle bırakırsanız tarihe geçeceksiniz! Aksi takdirde bizleri umutsuzluğa, kazanılamayacak seçimler için çalışmaya mahkum edeceksiniz.  Size milyonlarca genç adına yalvarıyorum,Lütfen değişime öncülük edin! Unutmayın ki CHP değişirse Türkiye değişir!

GENÇLİK KOLLARI GENEL MERKEZİ'NE MESAJ!

Buradan gençlik kolları genel merkezimize de bir sorumuz var. Siz muhalefetin gençlik kolları olarak mı devam etmek istiyorsunuz? Yoksa büyük ve radikal bir değişim ile yeni bir vizyonda gençliğe öncülük etmek mi?

Son olarak hep birlikte söylüyoruz ki;  Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur."

adminadmin