Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-05-2024 17:30

Engelliler Haftası’na Özel Etkinlik

Engelliler Haftası’na Özel Etkinlik

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Samsun Bulvar AVM’de anlamlı bir program gerçekleştirildi. Samsun ili genelinde bulunan engelli sivil toplum örgütleri, engellilere yönelik bakım ve rehabilitasyon merkezi katılımcıları tarafından oluşturulmuş ürünler sergilendi.

Engelli vatandaşların her zaman yanında olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Engelli bireylerimizin her türlü ihtiyacının karşılanmasında ve sosyal yaşamda daha aktif olmasında hassasiyetle çalışılarak programlar düzenleniyor.

Samsun Bulvar AVM’de Engelliler Haftası’na özel anlamlı bir program gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi, engelli sivil toplum örgütleri ve engelli rehabilitasyon merkezi üyeleri iş birliğiyle düzenlenen programda çeşitli ürünlerin yer aldığı sergi stantları kuruldu. Dans ve sosyal etkinliklerin de yer almasıyla engelli bireyler güzel bir vakit geçirmiş oldu.

Programa; Samsun Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Kemal Gümrükçü, İl Müftü Yardımcısı İbrahim Kadıoğlu katıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, çeşitli branşlarda sürdürülen etkinlikler ve farkındalık çalışmalarıyla her zaman engelli bireylerin yanlarında olduklarını vurguladı.

adminadmin