Güncel
Giriş Tarihi : 10-11-2023 10:54

Gazze Hepimizin Davasıdır!

Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen ‘Bilinç Seminerleri’ kapsamında Gazeteci-Yazar ve Programcı Esra Elönü, Çekmeköy Şehit Ömer Halisdemir KAİH Lisesi öğrencileriyle verimli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 Gazze Hepimizin Davasıdır!

Yazar Esra Elönü, öğrencilere Kudüs tarihinden ve Gazze direnişinden kesitler paylaştı. Elönü, "2000 yılında Filistin'de babasıyla yürürken İsrailli    askerlerin kurşun yağdırdığı Muhammet Durre babasına soruyor, 'Baba bizi neden öldürmek istiyorlar'. O babanın muhakkak bir cevabı olacaktı, bugün cevap veriyor. Peki Muhammet Durre'nin sırtı delik deşik edildiğinde o deliklerin körü olanlara soruyoruz önce kim vurdu?

Fevzi El Cüneydi henüz 17 yaşındaydı, 50 İsrail askerinin arasında gözleri bağlanarak hiçbir suçu yokken sürüye sürüye götürüldüğünde o gözlerine bağladığınız paçavranın zalimliğinizin ayaklarına dolanmayacağını mı sandınız?" dedi.

Ayrıca Kudüs, Filistin, Gazze özelinde gönül coğrafyamızın bizler için ne anlam ifade etmesi gerektiğini öğrencilerle konuşan Elönü'nü konuşmasının sonunda soru-cevap şeklinde devam eden söyleşisini tamamladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan okul müdürü Kahraman Selçuk; "Öğrencilerimizi; edindikleri bilgilerden anlam çıkarabilen, bulunduğu ortamı ve yaşadığı dünyayı doğru okuyabilen, anlayabilen ve yorumlayabilen alışılmış kalıpların dışında akledebilen dinine ve vatanına bağlı, faydalı iyi birer insan ve müslüman olabilmeleri için bu tarz sosyal etkinleklerimizi bundan sonrada devam ettireceğiz" dedi.

Esra Elönü  Kimdir?

1982 yılında İstanbul Beşiktaş'ta doğdu. Gaziaosmanpaşa İmam Hatip Lisesi'nden mezun olup Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan Esra Elönü, lise öğreniminin ardından üniversite eğitimine devam etmedi. Gazeteci Yazar Esra Elönü birçok televizyon programında da sunuculuk yaptı. 2005 yılında Beyaz Dua Evi Çocukları, 2007 yılında Çekirdek Lokantası, 2009 yılında ise Hayy Aksi isimli kitaplarını çıkardı.

Haber: Ziya GÜNDÜZ

 

adminadmin