Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-05-2024 11:54

​​​​​​​Gençlik Projelerine Öncelikle Yer Vereceğiz

Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun’da Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 105. yıldönümü ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

​​​​​​​Gençlik Projelerine Öncelikle Yer Vereceğiz

 Başkan Türkel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 105 yıl önce, bir ulusun karanlık esaret şartlarına ortak mücadele bilinci ve ruhuyla Samsun’da başlatılan Kurtuluş Savaşı, demokratik yönetimle taçlandırılacak aydınlık yarınların da habercisi olmuştur. Atalarımızın bağımsızlık tutkusunu tüm benliğinde hissederek verdiği onurlu mücadele, gelecek nesillere özgürce yaşabilecekleri vatan toprakları bıraktı. Adını tarihe altın harflerle yazmış kahramanlarımızın emaneti topraklarımızda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı, sonsuz minnet duygusuyla kutluyoruz.

Bugün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimize ışık tutan devrimlerinin ve fikirlerinin sarsılmaz savunucuları gençlerin, genç fikirlerin bayramı. Ülkemizi, Ulu Önderin hedeflediği bilimsel temellere dayalı, çağdaş, demokratik bir ülke haline getirme yolunda gençlerimize büyük görev düşmektedir. Onlar, yaşadığımız zorlu şartlarda, ülkemizin kalkınması ve Cumhuriyet değerlerinin aydınlık yarınlara taşınmasında en büyük umudumuzdur.

Atakum Belediyesi olarak, tüm çalışmalarımızda, gençliğin bakış açısına ve projelerine öncelikle yer vereceğiz. Kentimizi gençliğin dinamizmi ve yenilikçi fikirlerle daha ileriye taşıyacağımıza tüm kalbimizle inanıyoruz. Azmimiz ve enerjimizle, Atakum’u eğitim, sanat, spor ve turizm merkezi olma özelliğinin yanı sıra artan üretimi ve istihdamıyla dünyaya örnek marka kent haline getireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan kahramanlarımızı ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

adminadmin