Samsun Haber
Giriş Tarihi : 24-10-2023 11:52   Güncelleme : 24-10-2023 12:01

Hüseyin Dündar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Olur mu!

Belediye Başkanlığı döneminde Çarşamba'yı Türkiye İkincisi yapan Hüseyin Dündar, önümüzdeki yerel yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak mı?

Hüseyin Dündar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Olur mu!

2014 yapılacak olan yerel seçimler için AK Parti'ye toplam 96 kişi aday adaylığı başvurusunda bulunurken, Türkiye 2.'si mevcut Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'a rakip çıkmamış, Samsun'da Ak Partili İlçe belediyeleri arasında rakibi olmayan tek başkan Çarşamba Belediye Başkanı olmuştu.

DÜNDAR, ERDOĞAN'DAN ÖDÜL ALMIŞTI

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti'nin Yaşanabilir ve Estetik Şehirler konulu 4. Yerel Yönetim Sempozyumu'nda 'Yeşilırmak Kıyı Düzenlemesi ve Adapark Projesi' ile Türkiye ikinciliği kazanarak, ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan almıştı.

ÇARŞAMBA TÜRKİYE'NİN EN BORÇSUZ BELEDİYESİYDİ

AK Parti tarafından 2019 yerel seçimlerinde üç dönem kuralı gereği yeniden aday gösterilmeyen Dündar Çarşamba’yı Türkiye’nin en borçsuz belediyesi olarak teslim etmişti.

Samsun’da mevcut başkan Mustafa Demir’in rahatsızlığı ile birlikte AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın karşı duruşu sebebiyle yeni başkan arayışı devam ederken Hüseyin Dündar Samsun için yeni bir şans ve alternatif olma vasfıyla kulislerin en çok konuşulan ismi olarak herkesin ve her kesimin adayı özelliğini koruyor.

adminadmin