Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-04-2024 14:29

İki Kardeş Doğduğu Mahallede Diğer Doyduğu Mahalleye Muhtar Oldu

Havza’da iki kardeşten biri doğduğu mahallede 3 dönemdir muhtarlık yapıyor, diğer kardeş ise doğduğu mahalleye yeni muhtar seçildi.

İki Kardeş Doğduğu Mahallede Diğer Doyduğu Mahalleye Muhtar Oldu

Havzalı Demiral kardeşlerden 50 yaşındaki Recep Demiral doğduğu ve yaşadığı Yaylaçatı Mahallesinde üçüncü dönem muhtar olarak seçildi.

Kardeşlerden 40 yaşındaki Osman Demiral ise 20 yıl önce yerleştiği Havza ilçe merkez mahallelerinden 19 Mayıs Mahallesinde ilk kez muhtar olarak seçildi.

Yaylaçatı Muhtarı Recep Demiral kendisine destek veren herkese teşekkür ederek; “Komşularımızdan Allah razı olsun. Üçüncü dönemde de bana güvenerek yeniden muhtar olarak seçtiler. Bizde bu güveni boşa çıkarmayacağız. Kardeşimde ilçe merkezinde yaşadığı mahallede bu yıl ilk kez muhtar olarak seçildi. Kendisini tebrik ediyorum. Her konunda kardeşimin yanında ve yardımcıyım.”dedi.

19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Osman Demiral ise ilk kez muhtar olarak seçildiğini ve mahallesine hizmet edecek olduğundan dolayı heyecanlı olduğunu belirterek; “ Rabbim nasip oldu 20 yıl önce taşındığım mahalleme muhtar oldum. Ağabeyim 10 yıldır doğup büyüdüğümüz Yaylaçatı Mahallesi Muhtarı ve bu sene 3. Kez muhtar olarak seçildi. Çıkmış olduğum bu yolda mahalleme hizmet ederken ağabeyimin bilgi ve tecrübeleri bana yardımcı olacak.” Dedi.

adminadmin