Samsun Haber
Giriş Tarihi : 03-04-2024 15:06   Güncelleme : 03-04-2024 16:22

İnkılapçı Bir Lider Olmaya Odaklanması Gerekiyor

Kısa adı YENİN DER olan Yeni Nizam ve Yeni İnsan Derneği Başkanı Burak Çileli, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini değerlendirirken seçim sonuçlarının ve Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı İnkılapçı bir lider olmaya zorladığını kaydetti.

İnkılapçı Bir Lider Olmaya Odaklanması Gerekiyor

“RUH İMARI” ŞARTINI SON KEZ HATIRLATALIM!

Çileli, “Necip Fazıl Kısakürek’in Adnan Menderes’e söylediği ve Salih Mirzabeyoğlu’nun da 2014’te Haliç Kongre Merkezi’nde Erdoğan’ın yüzüne azami bir nezaketle 2014’de Haliç Kongre Merkezi’nin kulisinde yaptığı hatırlatmaya yeniden dikkat çekmek istiyorum; Ben tekraren 2020’de sosyal medya hesabımdan hatırlatmıştım. O günlerden bugünlere ne değişti?” diye sorarak Necip Fazıl’ın Adnan Menderes’e yaptığı ikazını yeninden hatırlattı;

İŞTE NECİP FAZIL’IN ADNAN MENDERES’E İKAZI

“Ruhlara hâkim olmadıkça ve orada imar sahası açılmadıkça, madde imarının basit ve haris gözlere mirasyedilik gibi görüneceğini ve içtimai sınıfları yeni refah şartları istemeye doğru tahrik edeceğini, ortalığa bir aç gözlülük havası yayılacağını ve bazı sınıfların bu hava içerisinde müthiş yağmacılık hislerine kapılacağını ve haklarını gasp edilmiş sayacaklarını bilmedin! Tepeden etrafındaki zıt kutupları tesviye ve tasviye partini yekpareleştirmeyi ve bu yekpareliklerle bütün ayrılıkların üstünden silindir gibi geçmeyi, tezatsız bir kadro kurmayı bilmedin ve ona göre davranamadın…”

YENİN DER Başkanı Burak Çileli Şeytanın Avukatı filminde, Şeytan’ın, “Kibir en sevdiğim günahtır” sözünü hatırlatarak şöyle devam etti;

Salih Mirzabeyoğlu’nun Marifetname isimli eserinde ‘halk psikolojisi’ başlıklı aforizmasında bir tespiti var; “Bu gün insanı alkışlayanlar, yarın onu paralamasını da bilirler, dikkat et!”

İslam sancağı Türkiye'de düştüğü için, her şey burada bozulduğu. Tekrar burada her şey düzelirse İslam dünyası düzelir...

Nitekim bütün İslam ülkeleri şu an bunu bekliyor ve bize bakıyorlar…

REFORMCU DEĞİL İNKILAPÇI BİR LİDER OLMAYA ODAKLANMASI GEREKİYOR

Sayın Cumhurbaşkanımızın İdeolocya Örgüsü’nü başucu kitabı olarak yani bir program olarak kabul ettiğini söylemesi güzel bir şey. "Hep Birlikte Büyük Doğu'yu İnşa Edeceğiz" demesi güzel bir şey fakat o söylediği şeyi söylediği yerde bırakmaması da gerekiyor.

İBDA Fikriyatı özellikle vurguluyorum çünkü çok elit bir dünya görüşüdür. Akademisyenler nezdinde konuşulmaya tartışılmaya analiz edilmeye ihtiyacı var.

Yine Cumhur Başkanımızın 15 Temmuz akabinde söylediği bir şey vardı; “Bundan sonra kültür devrimi…” demişti. Maalesef kültür devrimi olmadı.

Son olarak hem seçim değerlendirmesi ve hem de Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar itibariyle, şöyle söyleyeyim Cumhurbaşkanımızın, reformcu bir Cumhurbaşkanı olmaktan inkılapçı bir lider olmaya odaklanması gerekiyor…”

adminadmin