Samsun Haber
Giriş Tarihi : 31-05-2024 14:22   Güncelleme : 31-05-2024 22:15

İsrail'in Gazze'de Yaptığı Soykırıma Sessiz Kalamayız

Büyük Birlik Partisi Samsun İl Başkanı Ünsal Tokuç, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına sert tepki gösterdi ve İslam dünyasının sessizliğini eleştirdi. Tokuç, "Başsız iki milyarlık bir İslam dünyası, on milyon İsrailliyi durduramıyorsa kendimizi sorgulamanın vakti gelmiştir" dedi.

İsrail'in Gazze'de Yaptığı Soykırıma Sessiz Kalamayız

Büyük Birlik Partisi (BBP) Samsun İl Başkanı Ünsal Tokuç, yaptığı basın açıklamasında İsrail'in Gazze'deki saldırılarına sert tepki gösterdi. Tokuç, İsrail'in sivillere yönelik şiddetini artırarak devam ettiğini belirterek, İslam dünyasının bu duruma karşı sessiz kalmasını eleştirdi.

"İslam Dünyası Kendini Sorgulamalı"

Başkan Tokuç, iki milyarlık İslam dünyasının on milyonluk İsrail karşısında aciz kaldığını ifade ederek, "Başsız iki milyarlık bir İslam dünyası, on milyon İsrailliyi durduramıyorsa kendimizi sorgulamanın vakti gelmiştir. Siyonist sistem, İslam dünyasını başsız bırakarak hedeflerine ulaşmak için her türlü yolu deniyor" dedi.

"Soykırım Gerçekleşiyor"

Tokuç, Gazze'de yaşananların basit saldırılar olmadığını, tam anlamıyla bir soykırım olduğunu vurguladı. Açıklanan resmi rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten Tokuç, "Soykırıma uğrayan ve katledilen insan sayısı 45.000’i bulmuş durumda. Gazze'deki hastaneler toplu mezara çevrildi. İsrail'in yaptığı, tarihte eşine benzerine rastlanmayan bir soykırım ve Yahudi Soykırımı bunun yanında hafif kalıyor" ifadelerini kullandı.

 

Uluslararası Ceza ve İslam İşbirliği Teşkilatı'na Çağrı

 

İsrail Başbakanı BinyaminNetanyahu'nun Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanması gerektiğini belirten Tokuç, "ABD, İngiltere ve İsrail'e yardım eden diğer ülkeler de bu soykırımın ortakları olarak yargılanmalıdır" dedi. Tokuç ayrıca, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği’ni İsrail ile tüm ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilerini dondurmaya çağırdı.

 

"Acziyetin İfadesi"

 

Amerika'daki üniversite öğrencilerinin ve hocalarının gösterdiği duruşu, İslam dünyasının ve Arap Birliği'nin gösterememesini acziyetin bir ifadesi olarak nitelendiren Tokuç, "İslam dünyasının, Arap Birliği'nin ayağa kalkması ve bu soykırıma 'dur' demesi gerekmektedir" şeklinde konuştu.

 

Mazlumların Yanındayız

 

BBP'nin kuruluşundan beri zalimin karşısında, mazlumun yanında yer aldığını ve bu duruşunu sürdüreceğini belirten Tokuç, "Filistin meselesine sessiz kalamayız. Bütün insanlık ayağa kalkmalı ve bu zulme son vermelidir" dedi.

 

Tokuç, açıklamasının sonunda, "Artık vakit gelmiş ve geçmektedir. Bütün insanlığın ayağa kalkma zamanıdır" diyerek, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın tüm üyelerini ortak bir karar alarak İsrail ile tüm ilişkilerini dondurmaya ve ekonomik boykot uygulamaya çağırdı. Tokuç, BBP olarak mazlumların yanında yer almaya ve zulme karşı mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti.

adminadmin