Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-01-1970 03:00

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın diyemediğini dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle dün kahvaltıda bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın diyemediğini dedi
 
Kılıçdaroğlu'nun dikkat çeken açıklamaları arasında İBDA/C lideri olduğu iddiasıyla 28 Şubat sürecinde yargılanarak müebbet hapis cezasına çarptırılan SalihMirzabeyoğlu'nun ismi çevresinde sürdürülen "28 Şubat süreci yargılamalarının yenilenmesi" tartışmasına verdiği yanıt oldu.

Kılıçdaroğlu, Milat Gazetesinden Aslan Değirmenci'nin yönelttiği "28 Şubat sürecindeki yargılanmaların yenilenmesi olasılığına nasıl bakarsınız?" sorusuna "Olağanüstü mahkemelerin tümüne karşıyız, onların yaptığı yargılamalara da karşıyız. Yeniden yargılama başlarsa destek veririz. Mağdur kim olursa olsun olağanüstü mahkemelerde yargılanıyorsa bu mahkemelerin adalet dağıtmadığı kanısındayız" dedi.

Bir süredir aralarında Mazlum-Der'in de olduğu bazı sivil toplum örgütleri öncülüğünde 28 Şubat sürecindeki yargılamalarının yenilenmesi kampanyası yürütülüyor. ÖzellikleMirzabeyoğlu bu kampanyanın merkezinde yer alıyor. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan SeferÜstün'ün de, "Salih Mirzabeyoğlu'nun avukatları ve sevenleri bize bukonuda başvurdu. O dönemde yargılamaları örnek teşkil edecek cinsten"
adminadmin