Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2024 16:12

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur Geçmişin Hesabını Mı Görmüş Oldu!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Samsun Aday Tanıtım töreninde MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur Salona defalarca “Ne Mutlu Türküm diyene” sloganı attırmıştı.

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur Geçmişin Hesabını Mı Görmüş Oldu!

AK Parti’nin düzenlediği programda salondaki AK Partililere defalarca “Ne Mutlu Türküm diyene” sloganı attıran Mucur’un hedefi neydi?

Ne Mutlu Türküm diyene demekte elbette bir sorun yok ve hatta 5 vakit söylense hoşumuza da gider.

Ancak konumuz bu değil. Biz bu sloganla birlikte seçmenin kafasında oluşan algıyı merak ediyoruz.

Buraya Kadar her şey Normal

Bildiğimiz gibi Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti aynı ittifak içerisindeler.

İttifakları da genel seçimlerde olduğu gibi yerel seçimlerde de devam ediyor.

Kimi yerlerde Ak Parti seçmeninin MHP adayına oy vermesi için ittifak yapılırken, kimi yerlerde de MHP seçmeninin AK Parti adayına oy vermesi için ittifak edildi.

Samsun da bu ittifak örneklerinden olan bir şehir.

Örneğin MHP, Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmayarak ittifakta olduğu Ak Parti’yi destekleyeceğini duyurdu.

Buraya kadar her şey normal.

31 Mart Akşamını Beklemek Zorundayız

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2013 yılında “biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız” demişti.

Yani seçmen açısından bakıldığında aynı ittifak içindeki partilerden biri “Ne Mutlu Türküm Diyene” diyor ve salona, Erdoğan’a nispet yapar gibi bunu bir slogan haline getirerek yeri göğü inletiyor, diğeri milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söylüyor.

Mucur’un normal bir zamanda söylense hiç dikkat çekmeyecek olan “Ne Mutlu Türküm diyene” sloganı, seçim arifesinde adeta Erdoğan’ın o sözlerinden intikam alır gibi ve meydan okurcasına ve de defalarca söylenince, “ittifak içinde tutkalla yapıştırılmış çatlak gün yüzüne mi çıkıyor..?” sorusunu akla getiriyor.

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur salondaki konuşmasına iyi hazırlanmıştı. Lideri Devlet Bahçeli’nin görüntüsünün yansıtıldığı slayt geldiğinde salona dönerek, üç kere “Ne Mutlu….” diye bağırdı…

Salon da Mucur’a üç kere, “Türküm diyene…” diye bağırarak karşılık verdi…

Böylece geçmişin hesaplaşması görülmüş oldu…

Hiç olmazsa Samsun’da….

Haber Yorum: Sonkan KAYA

adminadmin