Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-01-1970 03:00

Ortakadalet’ten Yazıcı’ya çok SERT cevap; ‘Anca gidersin’

Hedef halk yazarı Yazıcı Ortakadalet.com’u hedef tahtasına koyunca, Ortakadalet.com editörü çok sert bir cevapla yazıcıyı püskürtüyor..

Ortakadalet’ten Yazıcı’ya çok SERT cevap; ‘Anca gidersin’
Bizim mahalle fena karışıyor..

Hedef halk yazarı Yazıcı Ortakadalet.com’u hedef tahtasına koyunca, Ortakadalet.com editörü çok sert bir cevapla yazıcıyı püskürtüyor..

Sizleri ‘Bizim mahallede neler oluyor’ bilgilendirmesi için Ortak adalet’in yazıcıya cevaı ile baş başa bırakıyoruz;

Bir tavsiye, bu haberi devrimci bir parça eşliğinde okuyunuz.. Örneğin;

http://www.youtube.com/watch?v=jppkff5mk34

“Uzun zamandır merak ediyorduk çamur bize ne zaman bulaşacak diye. Bu sabah bir de baktık ki, Mehmet Yazıcı güller açmış.

Kendine has dağınıklığı, ithamları, hakaretleriyle, züccaciye dükkanına girmiş fil misali köşesinde çorba pişiriyor.
 
Her şeyi birbirine karıştırmış. Kızgınlıkla yazdığı ortada. Daha önce de defalarca yazdık, “Siz köşelerinizde, gazetelerinizde herkesi sınır tanımadan eleştirirken birileri de çıkıp sizleri eleştirecek. Bu çok doğal. Ki, o zaman karnınızdan savunduğunuz demokrasi çarkı işler.” Yoksa Yazıcı’nın yaptığını yapmak kolay. Anlamak yerine hakaret et.
 
Yazıcı, ortakadalet.com’da yayınlanan “Usta Kalemler Bunu Yaparsa…” haberini eleştirmek yerine çok iyi bildiği bel altı çalışmalarına giriyor.
 
Açık söyleyelim, hiç ihtisasımız olmayan bir alan. Kategori dışıyız. Eğer Yazıcı’ya aynı üslupla cevap verirsek o hep eleştirdiğimiz kişilerin durumuna düşeriz. Hakaretleri görmüyor, yapılan eleştirilerden payımıza düşeni alıyoruz.
 
Şimdi gelelim Yazıcı’nın köşe yazısına..
 
“Neresinden düzeltmeye başlasak..” Bu beylik cümle hep kurulur. Bu cümleyi kurduranlar utansın.
 
Yazının başlığı “Anca Gidersiniz”
 
Şimdi metinsel açıklamasına bakalım:
 
Daha yazıyı okumaya başladığınızda bir iticilik var. Köşe yazısına konu olan bir gazeteciden bahsederken o kişinin isim ve soyadının baş harflerini yanyana getirerek kendince parlak bir zeka örneği gösteriyor Yazıcı. Bahse konu olan kişi Ekip Gazetesi’nin sahibi Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz. Yazının devamında da zaten hakaret ve ithamlar aynı ağır dozda devam ediyor.
 
Biz yazıyı fazla uzatmadan bize isnat olunan suçlama ve hakaretlere cevap verelim:
 
1. İsmail Temiz’e “İ.T derken yazının devam cümlesinde “Bizimkinin “İ.T’liği bulaşıcı demek ki…” diyor. Yani bizlere köpek diyor. Burada hatırlatılacak çok şey var fakat mesleki terbiyemiz el vermez. Geçelim.
 
2. “İ.T.’in yandaşlarından birinin web sitesi var… Gazetesi piyasada bulunmayınca, İ.T.’de kendi dostları üzerinden mıymıy yapmak zorunda ya…” İşte burada dur bakalım. Mehmet Yazıcı dahi olsan, dur. Bundan öte iftira ve yalanı kimse söyleyemez. “Haddimizi biliriz meslek büyüklerimize saygıda kusur etmeyiz” dedik diye Yazıcı kulağımızın arkasını istiyor. Şımarık yeni yetmeler gibi “Ben ergenim. İdare edin” yazısından çok öte bu itham. Hangi taraf olursa olsun, bizlere yandaş diyecek adamın alnını karışlarız. Yaparız da. Hodri meydan.
 
3. “Kendi düşmanlarına salya sümük saldırmamızı istiyorlar.” Bizim Canik Belediye Başkanı Osman Genç’le hiçbir alıp veremediğimiz yok. Nasıl ve neden olsun? Biz sadece Ekip ve Arena gazetelerinde yayınlanmış bir haberi sitemizde kullandık. Bugün gazeteler bunu yazdı diye. Olay budur.
 
4. “Gazetemiz (Halk Gazetesi) o iddiaları araştırdı ve yazdı günlerce… Ama aradan 6 ay geçti… Be mankafalar… Sormazlar mı adama, “Daha önceleri neredeydiniz” diye.” Sordun cevap verelim: ortakadalet.com açılalı 3 ay bile olmadı. Yani Yazıcı’nın iftira atmaya çalıştığın gibi görmezden gelip, istediğimizi alamayınca “vuralım” demedik. Bu işlerden anlamayız. O zaman sitemiz açılmamıştı. Mankafa diyor bir de. Kötü söz sahibine aittir.
 
Üstelik yaptığımız haberde dile getirmişiz hakkını yemiyoruz kimsenin.
 
Bakın ne demişiz: “Canik Belediyesi yeni kurulan Medicana Hastanesi’nin karşısına usulsüz olarak prefabrik dükkanlar yapmıştı. Hedef Halk Gazetesi’nde yapılan haberler sonucunda bu dükkanlar şuan mahkemelik.”
 
Okuduğunu anlamayan kim acaba?
 
5. Dün sitemizde “Usta Kalemler Bunu Yaparsa…” adında bir haber yayınladık. Yazıcı’nın bizlere kin kusmasının, iftira atmasının nedeni bu. Biz sizlerin gazetede ortaya koyduğunuz işi eleştirdik. O yaptığımız haberin arkasındayız.
 
Haberin linki:http://www.ortakadalet.com/genel/usta-kalemler-bunu-yaparsa.htm
adminadmin