Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 03-10-2023 11:44

Ötekileştirilen Erkekler

Kanun ve yönetmeliklerle kadınlara pozitif ayrımcılık yapıldı ve kadının beyanı esas kabul edildi. 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin önlenmesine dair çıkarılmış bir kanundur.

Ötekileştirilen Erkekler

Sürekli basında kadın cinayetleri, kadına yapılan şiddetler yer aldığı için kadınları koruma amaçlı çıkarıldı. Lakin bu kanun erkekleri pasif ve etkisiz hale getirdi.

Düşünün asansöre bir kadın biniyor ve o asansörde bir erkek var ve başka kimse yok. Asansördeki bu erkek kadının sevmediği patronu, yöneticisi vs. ise kadın asansörden inince “bu şahıs beni taciz etti” diye şikâyet ediyor. Kadının beyanı esas olduğu için erkek suçsuz olduğunu kanıtlamak zorunda, kanıtlayamaz ise eyvah ki eyvah. Suçsuz olduğunu kanıtlayamayacağı için hapse girebilir. Bu kanunu yani hakkı kötüye kullanan o kadar çok kadın var ki, sürekli koruma kararları çıkaran, taciz etti diyen birçok kadın var. Bu durum erkekler üzerinde büyük mağduriyet oluşturuyor ve işin kötü tarafı bu hakkı kötüye kullanan kadına hiçbir yaptırım uygulanmıyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

adminadmin