Samsun Haber
Giriş Tarihi : 19-01-2024 11:16   Güncelleme : 19-01-2024 11:30

Öz Kaynaklarımızla Daha Büyük İşler Yapacağız!

Yeniden Refah Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adem Güney, İlkadım Kavaklılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek, Dernek Başkanı Levent Kaya ve yönetim kurulu üyelerine seçim çalışmaları ve hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgi verdi.

Öz Kaynaklarımızla Daha Büyük İşler Yapacağız!

Adem Güney seçildikleri takdirde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarını doğru, planlı ve işlevsel bir şekilde yöneterek, borçlanmadan, Samsun halkının temel ve öncelikli ihtiyaçlarına göre bir yönetim anlayışı ortaya koyacaklarını kaydetti.

KATLI OTOPARKLAR ZARAR EDİYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı otoparkların yer ve konumları doğru tercih edilmediği için zarar ettiğini, bunun gibi büyük projelerin daha rantabl hale getirilmesi için fizibilite çalışmalarının doğru yapılmadığı için Samsun’un kaynaklarının doğru bir şekilde kullanılmadığını kaydetti.

Samsun Bulvar AVM’nın altında otoparkın satılmasını gündeme getirdikten sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in otoparkın satılmasından geri adım attığına da dikkat çeken Güney, “Kar eden masrafsız otoparkları satarak, kar etmeyen yüzde otuz kapasiteyle çalışan katlı otoparklar yapıyorlar. Çok mu lazımdı. Şuan hepsi zarar ediyor. Subaşı otoparkı yüzde 30 kapasiteyle çalışıyor. Havza’da mekanik otopark yapıyorsun, Çarşamba’da mekanik otopark yapıyorsun. Tabi ki otoparka karşı değiliz ama bu otoparklar İstanbul’da daha kapasiteli çalışabilir ne yazık ki Samsun’da zarar ediyorlar. Bu mekanik otoparkların tek bir firma tarafından yapılması da enteresan değil mi. Adrese teslim ihalelerle iş yapıyorlar. Biz yönetimi devraldığımızda bu ve benzeri, nereye gittiği belli olmayan ihaleleri iptal ederek daha adil bir ihale sistemini işleteceğiz.

Samsun’da israfı ve talanı durdurarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin öz kaynak sıkıntısını büyük oranda çözeceğiz” diye konuştu.

 

adminadmin