Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-05-2024 15:27

Saadet Partisi'nin Başına Kim Geçecek!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun görevi bırakma kararı almasının ardından partinin kongresini yapacağı tarih de netlik kazandı.

Saadet Partisi'nin Başına Kim Geçecek!

Sağlık sorunları sebebiyle görevi bırakma kararı alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yerine kimin geçeceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Karamollaoğlu’nun sağlık sorunları sebebiyle görevi bırakacağı ve partinin 30 Haziran’da olağanüstü kongreye gideceği konuşuluyordu.

Son olarak Saadet Partisi’nden yapılan açıklama ile olağanüstü kongre doğrulandı ve kongrenin yapılacağı tarih duyuruldu. Buna göre, Milli Görüş temsilcisi, yeni liderini seçmek için 30 Haziran'da Ankara'da toplanacak.

ÖMER ABDULLAH AYHAN İSMİ ÖN PLANA ÇIKIYOR

Kongrede Temel Karamollaoğlu yerine kimin aday olacağı konusunda henüz bir isim belirlenmediği ve yapılacak olan istişareler sonucunda karar verileceği ifade ediliyor. Parti içinde ise İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ömer Abdullah Ayhan olmak üzere iki isim ön plana çıkıyor.

Ancak Karamollaoğlu, geçen günlerde katıldığı bir televizyon programında genel başkan adayı için bir tarifte bulundu. Saadet lideri, belirlenecek adayın merhum Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan ile yakından çalışmamış bir isim olabileceğini belirtti.

Karamollaoğlu’nun bu tarifiyle birlikte iki isim daha parti içerisinde genel başkan adaylığı için gündeme gelmiş oldu. Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya ve Saadet Partisi Teşkilat Başkanı Mahmut Arıkan, Temel Karamollaoğlu’nun tarifine uyan isimlerden ikisi olarak dikkat çekmeye başladı.

Ancak parti yetkilileri adaylık konusunda yapılacak olan istişarelerin beklenmesi gerektiğini ifade etti.

adminadmin