Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-05-2024 14:17

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ı Tebrik Ediyorum

MHP İlkadım İlçe Başkanvekili Av. Harun Can, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ı kaliteli ve ucuz yemek uygulamasını hayata geçirdiği için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ı tebrik etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ı Tebrik Ediyorum

MHP İlkadım İlçe Başkanvekili Av. Harun Can, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Kısa süre önce Samsun haklının hizmetine sunulan; Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 153 isimli restoranda başlatılan tabilot yemek uygulaması, Samsun Halkının temiz ve lezzetli yemeği ucuz fiyatlara erişmesini sağlamıştır.

Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan proje; Ecdadımız olan Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nin ‘’devlet millet içindir ‘’ anlayışının müstesna örneklerinden olan aşevi geleneğinin devamı niteliğindedir ve sosyal belediyecilik anlayışının en güzide örneklerindendir.

 TAKDİRE ŞAYAN UYGULAMA

Nitekim 10. Yüzyıldan itibaren devlet geleneğimizde var olan aşevleri; söz konusu dönemde öncelikle dervişler, yolcular, fakirler ve yaşlılara hizmet vermek için kurulmuştur. Bu geleneğin, görevi devralmasından kısa süre sonra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Halit Doğan tarafından sürdürülmesi taktire şayandır.

Samsun Halkını,  temiz ve kaliteli yemeği ucuz fiyatlarla buluşturan projenin; başta üniversite ve sanayi bölgesinde olmak üzere şehrimizin bir çok noktasında sayısının arttırılarak Samsun Halkı ile buluşturulması gerekmektedir.

Projeyi hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Halit Doğan Başkanımıza; temiz ve kaliteli yemeği ucuz fiyatlarla halkımızla buluşturduğu için minnetlerimi sunuyorum ve teşekkür ediyorum.

adminadmin