Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-10-2023 14:26   Güncelleme : 02-10-2023 15:29

Samsun Garnizon Komutanlığına Gümüş Madalya

Kahraman askerlerimiz, sadece vazife başında değil, Kızılay'a kan bağışı yaparak da ülkemize hizmet ediyorlar. Ülkenin her köşesinde, askerlerin insanlık için el ele verdiği bu güzel üstünlük büyük takdir topluyor.

Samsun Garnizon Komutanlığına Gümüş Madalya

Kan bağışı kampanyasına büyük bir katılım gösteren, Subay, astsubay, uzman çavuş ve erler bu insani görevde elini taşın altına koymak için sıraya giriyor.

Sağlık Bakanlığı’nın Kızılay’a verdiği yetkiyle, ülkemizde ihtiyaç olan kan bileşeni tamamen gönüllü ve düzenli bağışçılardan elde ediyor. Kan, ülkemizdeki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastaların kan ihtiyacını karşılamak ve hayat kurtarmak için büyük bir önem taşıyor. Kan bağışının daha düzenli hale gelmesi için kurumsal bağışçılarla işbirliği yaparak stok seviyesini korunuyor. Bir yıl içerisinde, 1.000-1500 ünite kan bağışı yapan kurumlara gümüş madalya takdim ediliyor.

Türk Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet MUŞTU, yönetim kurulu üyeleri ve Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Muhsin YILDIRIM tarafından Samsun Garnizon Komutanımız Sayın Gazi Tümgeneral Davut ALA’ya kurumsal bağışlarından dolayı gümüş madalya takdim edildi.

Türk Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet MUŞTU yaptığı açıklama; ‘’Tek kaynağı insan olan, yerine herhangi bir sıvının ikame edilemeyen kan insan hayatı için büyük önem taşıyor. Sivil toplum kuruluşları, sendikalar, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak insan hayatını korumak ve desteklemek için kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz. Askerlerimizin kan bağışına vermiş oldukları desteği büyük bir mutlulukla karşılıyoruz. Topluma bu şekilde hizmet etmeleri, vatanseverliklerini ve insan sevgilerini bir kez daha gösteriyor. Türkiye'nin güçlü ve birlik içinde olduğunu kanıtlayan bu destek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor.

Bir kan bağışı bile, bir insanın hayatını kurtarmak için yeterlidir. Kurumsal olarak kan bağışı kampanyamıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı, Samsun Garnizon Komutanımız Gazi Tümgeneral Sayın Davut ALA’nın nezdinde, katkı sağlayan subay, astsubay, uzman çavuş ve erlerimize teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

 

 

adminadmin