Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-06-2024 14:10

SAMTİAD, Samsun Turizmi için etkin çalışmalar yapacak!

SAMTİAD'ın yeni Başkanı Suat Soydemir, Samsun'da turizm alanında yapılan çalışmaları değerli bulduklarını, ancak bu çalışmaların Samsun ve Turizm ekonomisine katkı sağlayabilmesi için sektörün ve turizmcilerin, sivil toplum kuruluşlarının sahip çıkması gerektiğini söyledi.

SAMTİAD, Samsun Turizmi için etkin çalışmalar yapacak!

SAMTİAD, 3 Haziran'da olağan Genel Kurulunu gerçekleştirmiş ve yeni yönetim kurulunu oluşturmuştu. 

SAMTİAD'ın yeni yönetim kuruluna, Suat SOYDEMİR, Mustafa ÖZTÜRK, Metin SARI, Coşkun ÖZBEK, Kayhan DOĞAN, Hakan Yılmaz DÖNMEZ, Naci ÖNER, Denetim kuruluna ise Ünal ARLI, Ahmet KUL, Yusuf VURAL seçilmişti.

SAMTİAD Başkanlığına seçilen Suat Soydemir, SAMTİAD'ın Samsun ve Bölgedeki turizm hareketliliğine uygun, sektörün içinde fiilen yer alan temsilcilerden oluştuğunu belirterek, 
"Ben yıllardır sektörün içinde faaliyet gösteren bir turizmci olarak, artık Samsun'un turizm potansiyelinin gelişmesi, turizm ekonomisinin Samsun'a katkı sağlaması için daha farklı ve etkin çalışmalar yapılması düşüncesi ile aday oldum.

Samsun'da bu güne kadar, turizm alanında iyi niyetli birçok çalışmalar yapıldı. Ancak gelinen noktada sonuç almakta zorlanıyoruz. Samsun'un tanıtım faaliyetleri ve turizm getirisi asla istenilen düzeyde olmadı. Samsun, turizm değerleri bakımından bölgemizin en zengin potansiyeline sahip. Ama turizm pastasından hakettiğimiz payı alamıyoruz.

Yapılan çalışmaların akademik, bürokratik ve teknik yapısının çok güçlü olmasına rağmen, ancak sektörel ve STK yapısının yeteri kadar etkili olamadığı ve turizm algısının Samsun halkına yeteri kadar yansıtılamadığı kanaatindeyiz.

 Bu nedenle SAMTİAD olarak biz de işbirliği ve dayanışma içinde turizmi ve turizm anlayışını Samsun'da her bireye anlatmak, her Samsunluyu turizm elçisi yapmak gerekliliğine inanarak yola çıktık. Amacımız Samsun, Amacımız, Samsun'un ve bölgemizin gelişmesidir. Bundan sonra SAMTİAD, daha etkin, daha işbirlikçi ve paylaşımcı ve daha çok katkı sağlayan bir dernek olarak faaliyet gösterecektir." dedi.
 

adminadmin