Samsun Haber
Giriş Tarihi : 01-02-2024 13:09

SBB’de yaprak dökümü Nereye Gidecekler

SBB'de Başkan Mustafa Demir'in aday gösterilmemesi sonrası 'A takımı' olarak görev yapan üst düzey bürokratlar ve yöneticiler kendilerine başka kurum aramaya başladı.

SBB’de yaprak dökümü Nereye Gidecekler

İddiaya göre, Özel Kalem, Genel Sekreter, Kültür Daire Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı'nın, Ankara başta olmak üzere ve diğer kamu kurumlarına geçmek için üst düzey bürokratlarla temas kurduğu öğrenildi.

GENÇLİK SPOR VE MİLLİ EĞİTİM

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü olan Süleyman Demirtaş'ın, kendisini Ankara'ya aldırmak istediği gündeme geldi. Özel Kalem Demirtaş'ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine geçmek için çalışma yaptığı öğrenildi.

Genel Sekreter İlhan Bayram'ın da yakın çevresine Samsun'dan ayrılmaya hazırlandığı yönünde hazırlık içinde olduğunu ve bazı kamu kurumlarının üst düzey bürokratlarıyla görüştüğü ileri sürüldü. Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Yıldız'ın ise izine çıktığı bildirildi.

Kültür Daire Başkanı Ömer İdris Akdin’in ise yeniden Öğretmenevi Müdürü Yardımcısı olarak Milli Eğitim’e geri döneceği konuşuluyor.

Diğer yandan görevinden alındığı iddia edilen Mali Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Emrah Binici’nin ise kendi isteğiyle görevinden istifa ettiği ortaya çıkmıştı.

adminadmin