Samsun Haber
Giriş Tarihi : 11-03-2024 17:23

Şimdiki yönetim önceki yönetimin projelerini çürütüyor!

İYİ Parti Canik Belediye Başkan Adayı Turgay Ulusoy, Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Erişgin ve yönetim kurulunu ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Şimdiki yönetim önceki yönetimin projelerini çürütüyor!

Burada Canik’te gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi veren Ulusoy daha sonra Hasköy Hane-Eras sitesi sakinleri ile bir araya gelerek Canik’te atıl durumda olan tesisler, yarım bırakılan projeler hakkında değerlendirmeler yaparak, “Meşe tesisleri ve atıl durumda bırakılan Toptepe Projesi tüm Canik için büyük bir sorun. Göreve geldiğimizde ilk gerçekleştireceğimiz projeler arasında bu iki proje olacak” dedi.

“Canik yaşadığımız yer, Canik evimiz, Canik işimiz, Canik ilk aşkımız. Sokak sokak, mahalle mahalle bildiğimiz, yıllardır tüm sorunlarına hakim olduğumuz Canik'imiz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” diye Ulusoy şöyle devam etti;

ÖNCEKİ YÖNETİM YAPTIĞI İÇİN

“Canik’te Sancak Tepe Projesi var biliyorsunuz. Bu projesi beş yıldan fazladır atıl vaziyette duruyor. Soruyoruz, “Niye atıl bu proje, neden tamamlanmıyor?”.

Bu projeyi önceki yönetim yapmış ondan dolayı biz devam ettirmiyorlar.

Orada vatandaşın 10 milyon, 15 milyon parası atıl vaziyette duruyor. Kimin parası bu? Vatandaşın parası…

Biz en kısa sürede buradaki hukuki sıkıntıları da aşarak borçlarını ödeyerek en kısa zamanda bölgemizin vizyon projesi olarak Canik’e ve bölgemize kazandıracağız.

Bizim tek hedefimiz Canik’i hak ettiği seviyelere çıkarmaktır.

Canik’in şuanda hak ettiği erin çok altında olduğunu görüyoruz. Canik Samsun’un kurucu şehri olduğu için 17 ilçe arasında aslında daha ayrıcalıklı konumda olması gerekirken en hizmet alamamış şehir, en ilkel kalmış bir şehir pozisyonundayız şuanda.

Bunun için bizim derdimiz bu algıyı yıkıp daha müreffeh, daha yanabilir bir Canik için mücadele edeceğiz..

Canik’i her zaman daha yukarılarda görmek istiyoruz, bunu da biz yapacağız.”

adminadmin