Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-10-2023 19:03   Güncelleme : 02-10-2023 19:06

Terme Çayı Islah Projesi Başlıyor

Samsun'un Terme ilçesini sel kabusundan kurtaracak "Terme Çayı Islah Projesi"nde ilk etap çalışması başlıyor.

Terme Çayı Islah Projesi Başlıyor

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ıslah projesinin ilk etap yapım sözleşmesinin yüklenici firma ve DSİ arasında imzalandığını müjdeledi.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme Çayı Islah projesinin ilk etap yapım işi için sözleşmenin imzalandığını müjdeleyerek, şehir merkezinde çayın genişliğini 40 metreden 80 metreye çıkaracak projenin başlayacağını müjdeledi.

SEL KABUSU TARİH OLACAK

DSİ ve yüklenici firma arasından yapım sözleşmesinin imzalandığını ifade eden Başkan Kılıç, "İlçemizi sel kabusundan kurtaracak Terme Çayı Islah Projesi'nin etüt, haritalama ve statik çalışmaları daha önce tamamlanmıştı. Samsun Valimiz, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız ve DSİ bölge müdürümüzle birlikte projeyi hızlandırmak için çok çaba gösterdik. Emekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Projenin yapım çalışmalarına en kısa süre içinde başlanacak. İlçemizde her yağmurda yaşanan sel korkusu artık tarih olacak. Günübirlik değil 50 yıl sonrasını planlayarak, projelerimizi geliştiriyoruz. İlçenin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurmak için çalışıyoruz. Göz boyayacak, günü kurtaracak projelerle değil, geleceğimizi kurtaracak projelere enerjimizi harcıyoruz. Islah projesi ile ilçemizin sel sorununu çözeceğiz." dedi.

 

 

adminadmin