DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Nesibe TÜKEL
Nesibe TÜKEL
Giriş Tarihi : 15-10-2019 16:18

Aslan yattığı yerden kalkmıştır artık ve o aslan Türkiye’dir!

Bi yaşadığım beldeye...
Bi Vatanıma...
Sonra gurbet diyarındakilere
Sonra bide yavru vatana bakıyorum.

Kızgınlık, hiddet ve celâl ile ağzımdan çıkacak her kelime nerelere gider, kimlere, hangi diyarlara ulaşır diye düşünüyor, sonrada kalemin ucunu biraz köreltiyorsun.

Ülkemin...
Bayrağımın...
Geleceğimizin teminatı olacak, adı gibi BARIŞ PINARI harekatı için hergün selam verdiğim, tebessüm ettiğim aynı masada yemek yiyip, aynı ortamda çay içip, muhabbet ettiklerinden bazıları vatanını ve onun yılmaz  bekçilerine demediğini bırakmazlar  iken bir bakıyorsun sınırların dışında bir ülke, o ülkenin bir ferdi, üstelik bir bayan yüreklerimize su serpen hakikati İÇİMİZDEKİ HAİNLERE ve tüm dünyaya HAYKIRIYOR.

Adı leyla
Leyla Şerif EMİN
Üsküplü...
Leyla Şerif Emin’in Türk  Ordusu için yazmış olduğu yazı adeta bütün Makedonya Türklerinin duygularına tercüman olmuştur.
Gelin,
OKUYALIM...
OKUTALIM...
*************
Biz Türklüğümüzü unutmadık, siz de unutmayın

Her ordunun bir kalkana ihtiyacı vardır. Diyeceksiniz ki “kılıç kalkan çok gerilerde kaldı”, haklısınız, şimdi kimse mertçe savaşmıyor; düşman karşına çıkmıyor, arkandan iş çeviriyor şimdi. Ama görünmeyen bir kalkandan bahsediyorum ben: Dua ordusundan!

Bizi bizden başka kim anlayabilir ki? Çanakkale’de de anlayamadılar zaten. Çanakkale savaşında Balkan şehirlerinden gelip savaşanlar da vardı elbette, şehitlikte bütün bu şehirlerin adını görebilirsiniz.
Sadece Balkanlardan mı? Kerkük’ten, Halep’ten, Filistin’den ve daha nice yerlerden.

Bugünkü Barış Pınar Harekâtında bütün bu şehirlerin vefası var, özgürlüğü var, duası var. Bütün bu şehirlerin baş belası olan teröre topyekûn dur deme ruhu var.

Aslan yattığı yerden kalkmıştır artık. Ve o aslan Türkiye’dir. İnsanlık için ayağa kalkmıştır, barış için, bağımsızlık için. Bunu anlamayanlar “savaşa hayır” diyerek manipüle etmeye çalışsa onların bu sözlerine inanan çok az insan kaldı. Bu bir savaş değil, bu terörle mücadeledir; aksini söyleyen vatan hainidir!

O terör ki yüzlerce çocuğu yetim bıraktı senelerce, o terör ki kardeşi kardeşe düşman etti yıllarca, o terör ki çocukları vurdu, okulları vurdu, doktorları vurdu, o terör ki kadın demedi, yaşlı demedi, vurdu ve kaçtı yuvasına. Ardında gözü yaşlı analar bıraktı, boynu bükük yetim çocuklar bıraktı, yıkılmış okullar bıraktı, gerçekleşmeyi bekleyen hayallere kurşun sıktı. Güçlenmek isteyen, kimseyle sorunu olmayan bir ülkenin gelişmesine mani olmaya çalıştı. Her şeye rağmen Türkiye ayakta durdu, gücü de kuvveti de hep diri kaldı. Bütün güzelliklere kurşun sıkanlara, vurup kaçanlara, yuvalarında beslenmeye devam edenlere bir cevaptır Barış Pınar Harekatı Operasyonu.

Kardeşlerim, biz misak-ı milli sınırları dışında kalmış Türklerin umudu sizsiniz. O öyle bir vatan ki 81 ilden ibaret sanırlar, nüfusu 80 milyon sanırlar ama yanılıyorlar. Siz aslında gerçeği biliyorsunuz, biliyorsunuz ki kocaman bir coğrafyada kardeşleriniz var, sizin için dua eden analar var her yerde, yüreği sizinle çarpan, sizi her şekilde korumaya çalışan kardeşleriniz var.

Başka hangi ülkenin böyle bir gücü var? Bilmem kaç tankı, şu kadar askeri, son model uçaksavarları, jetleri, istatistikleri vesaireleri… Hepsini geçtim, kaç ülkenin dua ordusu var, hangi ülke için o ülkenin sınırları içinde olmayan şehirlerden gözyaşı döken kardeşleri var?

Üsküp’te, Kalkandelen’de, Gostivar’da, Kırçova’da, Ohri’de, Resne’de, Doğu Makedonya’nın Yörük köylerinde sizinle uyuyup sizinle uyanan ne kadar çok yüreği dağlanmış insanlar var bilir misiniz? Her gece yatmadan önce, Allah’ım sen Türkiye’yi koru diyen ne kadar masum çocuk var bu dünyada biliyor musunuz? Onlar ki melekler zaten, dualarından şüphe mi olunur?

Kosova’da, Prizren’de, Priştine’de, Sancak’ta, Srebrenitsa’da, Potoçari’de, Saraybosna’da ve daha nice şehirlerde. En zor günlerinde yanında olduklarınız, ekmeği bölüştükleriniz, gözyaşı döktükleriniz bugün sizinle. Kerkük’teki analar, Gazze’deki çocuklar, Karabağ’dan Arakan’a, Allahuekber Dağlarından Balkanlar’a yüreği yanık tüm insanların dualarındasınız. Ancak, duyduk ki vatan sınırları içinde bu insanlık ve barış mücadeleniz için bırakın bir dua etmeyi, karşı gelenler de varmış. Onlara da söyleyecek birkaç sözümüz var elbette ama en kısası makuldür: Sevmiyorsan terk et!

Bizler yıllar önce ayrı kaldık sizden, yine de bu bizim sizden farklı olduğumuz anlamına gelmez; sınırlar çizilir ama et tırnaktan ayrılmaz. Balkan harplerinde yaşananları unutabilir miyiz biz, Batı’nın oyunlarını, bizleri nasıl böldüklerini unutabilir miyiz? Siz de bunu unutmayın, hatırlayın: Tam yüz yıl öncesini hatırlayın, önce komşu ülkeleri karıştırmışlardı, sonra onları silahlandırdılar, çeteler kurdurdular, onları beslediler ve ellerini hiç kirletmeden onların üzerinden istedikleri oyunları oynadılar. Biraz daha geriye gideyim yine; Osmanlı’nın son dönemlerinde bu gibi çetelerle güçlü biçimde mücadele edilseydi, onlar yok edilebilseydi durum belki daha farklı olurdu. Yaptılar da ne oldu, yüz yıldır türlü savaşların içine sürüklediler bizleri, ayağa kalkamadık artık, böldüler, her ne kadar özgürüz, demokratız desek de laf hepsi. Bizim adımıza buralarda biz karar veriyoruz zannediyoruz. Komşu ülkelerle aynı masaya oturup konuşabilmek için AB’den arabulucular getirtiyoruz. O çetelere ne oldu biliyor musunuz, “diğerleri” hedeflerine ulaştıktan sonra birbirlerini vurdular, son pişmanlık çare etmedi yani. Kullanıp atıldılar bir kenara. Bu da bir kenarda dursun.

Kardeşlerim, haklı mücadelenizde sabırlı olun, bizler şehitlerimizin ölmediğine inanırız, onlar Çanakkale’de şehit olan kardeşlerimizle aynı mekândalar. Zamanın ve mekânın önemi yoktur bu saatten sonra. İnsanlık için, barış için kenetlenelim, elimizden bir şey gelmiyorsa bile bu haklı mücadelede vatana sahip çıkıp en güçlü kalkan olan dualarımızda, âminlerde, Fatiha’larda buluşalım.

Biz yüz yıl önce vatansız kaldık, bayraklarımızı yüreğimize gömdük. Kalelerimiz evimiz oldu, Allah’a hep dua ettik ama kendimiz için değil; bütün acılarımız ve hasretliğimiz bir kenara, sizler için dua ettik. Orada bir yerde bir devlet var dedik, kilometrelerce uzakta, o vatan sağ olsun, o vatan güçlü olsun, eğer oraya bir şey olursa işte o zaman bizler de burada kalamayız. Emanet bıraktıklarınız için buradayız bizler, yetim kalmasın bütün bu minareler diye buradayız biz. Sanki bir anne giderken bizi tembihlemiş gibi, “sakın bu evi terk etme” demiş gibi, kapıyı hiçbir yabancıya açmadık. Buralara geldiğinizde “Türkçeyi nereden öğrendiniz” demeyin diye biz kapılarımızı hiçbir yabancıya açmadık. Yine de sordunuz bazen o soruyu “hiç unutmadık ki” dedik, “biz kardeşiz zaten” diye de ekledik. Bir fırtına koptu ayrı kaldık, o kadar. Ama düşmedik ki acısın. Dert etmeyin düşmeyiz kolay kolay.

Bizler Türk bayrağının dalgalandığı o vatana geldiğimizde, bazen o bayrağı taşıyan kurumlarda olur da şımarırız, ilgi ve sevgi isteriz bazen. İnanın bu yüz yılın hasretliğindendir, bunu çok görmeyin. Bu hasretlik öyle derin ki dikenli tellerle çevrilmiş hep. Acıyan yerlerimiz sadece ve sadece hasretliğimiz, acıyan yerlerimiz sizin gözyaşı döktüğünüz nedenleriniz. İşte sizler de kapılarınızı koruyorsunuz şimdi, biliyoruz derdiniz büyük, büyük başın derdi büyük olur elbette.

Allah Türk askerini korusun, korusun ki hiçbir çocuk, hiçbir anne ağlamasın artık. Allah güç kuvvet versin, versin ki barış gelsin, çiçek açsın, bayraklar kana bulanmasın, bölünmesin ülkeler, Allah yar ve yardımcınız olsun. Ertuğrul Gazi ne demişti hatırlayalım: “Bir nefesine bile hükmedemediğimiz bu dünya için boyun mu bükeceğiz.” Eğilip bükülmek yok, bu mücadele milli bir savunmadır artık, uzatılan sadece bir zeytin dalıdır.

Biz seni candan öte de sevdik be Türkiye…

Leyla Şerif Emin

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.
Nesibe TÜKEL 

NELER SÖYLENDİ?
@
Nesibe TÜKEL

Nesibe TÜKEL

DİĞER YAZILARI Adalet Bekçileri Her Zaman Var Olacaktır Olaylara bakış açılarımızı tekrar gözden geçirelim mi? Uslubun güzelliğine bak..!!!! ÖLÜM!!! Ey İmam Namazı İstediğin Kadar Uzat, Bu İki Ayet Dışındaki Sakın en mühim şeyi unutma! Yurtdışına mı gideceksiniz? O halde... Berberin Akıl Ermezliği O günler çok güzel günlerdi ! Koşun Şenlik Var... Biz bu golü (seçimi) saymeyoz!!! Ağlama annem... Bu Memlekette Sadece Suriyeli Seçmen Yok! Kartalın Yeniden Doğuş Hikayesi Hep Sizin Yüzünüzden! Geri zekalılar.. Siz insan mısınız? Biz De Bu Vatanın Delileriyiz Bugün Biraz Gülelim Mi? Mizah Sınırları Zorlanmamalı Gelsem şimdi eve, çalsam zili, kapıyı annem açsa... Şifa Olmaya Geldim, Şifa Buldum Yolculuk Çok Kısa Biraz Tefekkür, Ne Dersiniz Esra Erol, Seda Sayan yeni yayın dönemi! Sultan Abdülhamid Evliya Mıydı! Sevmezler Bir değil binlerce kez düşünün! Sizin Sığınağınız? Yitip Giden Ahlakımızı, Vicdanımızı Ve İnsanlığımızı Arıyoruz Meselenin ağaç olmadığını zaten biliyorduk, lakin... 13 Yıl Sonra Pişen Tavuk Değerli Taştan Daha Değerlisi Var Sevgi ve nezaket asla boşuna değildir! Sevgi Ve Nezaket Asla Boşuna Değildir Hırsızları Herkesin Gözünün Önünde Tutuyoruz Asıl Rızık Verenin Sen OlduğUnu Herkesin Anlamasını Nasip Eyle Yolculuk Çok Kısa Pamuk eller cebe başkanım, ne dersiniz! İslam’ın Kadına Verdiği Değer Haydi onlar da mesut olsun! Sana ne kadar şükretsek azdır, ya rabbi! Kaybolduğu zaman bulunamayan bir tek şey var ‘hayat’ Sen allah'tan iste verse nimettir, vermese hikmettir! Sabret! Şiddetin baştan çıkardığı yarı felçli aydın! Çayını kapan gelsin, başlıyorum! Anne Eğitimi Ve Önemi Zenginlik...? Sevdiğiniz İnsanlar İçin Zaman Ayırın Neden Erdoğan? Diyorsunuz ya işte milletin cevabı! Sıfırlayın Bazı Şeyleri, Sıfırdan Başlayın Ya Da Ölümün Olduğu Bir Dünyada Ömrümüz Yettiği Kadar Sevin! Bereketli ve Vakur Bir Şehir: Tokat... Nefes Almak ve Bayram Neymar ve Bizim Ünlüler! Baban Gibi; Sen de Bir Kahramansın Evlât! Bileniniz Var mı: Biz Niçin Öldük! Her bahar bir çiçekle başlar Prof. Necmettin Erbakan Evlendi Bakın İlk Gece Ne Oldu Hayat Muavenettir! Karınca Yuvası ve Merhamet ‘Yaz Dostum’ Sadece Bir Şarkı Değildir! Nedir; Hayat, Nasip, Arif, Sabır... Dostluk İplerinizi Koparmamanız Dileğiyle... Kötülükleri Unut İyilikleri Hep Hatırla! Karargâhın Işıkları Çoktan Söndü! Arkadaş mı, Dost mu! Atan Sevdalısı Bir Dernek Ankara Meclisi Biliyoruz Özlediniz, Ama Avucunuzu Yalarsınız! Gölge Oyunundan da Oyuncularından da Artık Bıktık! Namaz, Namaz, Namaz! Hacda Yaşanmış Çok Manidar Bir Hatıra... Oysa Gerçek Kadınlar, Bir Erkekte Adamlık, Erkek Duruşu Ararlar..! Vatan Sevgisi Kuru Bir İfade Değil Aslında Lâyık Olduğunuz Hep Kağıt Bardaktır... Nazar Türkiye İlahiyatçılar Birliğinden Müthiş Sıradışı Bir Yazı... Amerika’nın İslâm’ı Tanıması Gerekir, Çünkü... Düşmanımın Düşmanı, Dostumdur "Baba" diye seslenebilmek ne kıymetleymiş Koca Kudüs’te Bir Onbaşı Hasan İnsan Sevgisi İle Dolu, Şefkat Ve Sabırla Yapılan Kutsal Ve Çok Onurlu Bir Meslek: Hemşirelik. Bir Doktorun Korona Günlüğü Evinde kal. Kitap oku! Beş Parmak Dağlarında Bir Tank! Yüzbaşım! Cayır Cayır Yanıyorsun; Atla! Vatan Size Müteşekkirdir 6 Vatan Size Müteşekkirdir 5 Vurun Bizi! Vatan Size Müteşekkirdir (3) Vatan Size Müteşekkirdir. (2) Vatan Size Müteşekkirdir. (1) Sizi, Allah İçin Çok Seviyoruz, Asil İnsanlar Adam Olmak Her İnsanın Olacağı Bir Zanaat Değildir! Kardeş Kanal, Kanal Tokat! Deprem Sürecinde Sosyal Medya İşte Türkiye Bu İnsanları Baltadan Çok Daha, Kötü Sözler De Devirebilir. Şefkat Atkısı Rabbim, Milletimize Ve Devletimize O Karanlık Günleri Bir Daha Göstermesin!” -2- Sahip Olduklarımızın Kıymetini Bilelim Neden köpekler insanlardan daha az yaşar! Eyvah Türkler geliyor! Nerdesin anne? Bayrağımız Altında Harcanan kadınlarımız, harcadığımız kadınlarımız! Karşılık beklemeden... Çocukluğumuzun Düşleri Biraz da devreleriniz yansın Ne dersiniz! Biraz da tebessüm! 12 Eylül Tortusu 24 Kasım Öğretmenler Günü... Bu adama haddini bildirin! Çocuk asker! Şerefsizlere karşı bağışıklık kazandık!. Geliniz öldürünüz! Türk beklenendir! Bizde ne kınalı kuzular ne de Memedler biter! İtina ile balans ayarı yapılır! Asla bir Türk’ü tehdit etme! Kardeş kal Türkiye! Dualara devam et anne! Ah Eder Yüreğim Yerli ve milli youtuber’lar(!) Nerede??? Bir daha söyle! Filler nerede? Terör Ve Yandaşlarına Anne Tokadı Unutmayın! Taviz bir sonraki tavizleri de beraberinde getirir Biz geldik dedeciğim! Sosyal Kültürel Yardım Ve Dayanışmanın Yeniden Hayat Bulduğu STK’lar Bir ülkenin işgal çalışması: 15 Temmuz Sosyal Medya Operasyonu /4 Sosyal Medya Operasyonu İstanbul; sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer! Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun huzuru Türkiye’nin huzuru demek! Başkan değil, adam seçiyoruz! Mazlum Ve Mahzun Bir Kavim Kırım Tatar Türkleri
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA