DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ
Giriş Tarihi : 14-10-2023 12:11

İsrail Kanlı Terör Karakoludur

Filistinli Müslümanlar, dünya Müslümanları adına, İslam’ın izzeti için çok büyük bir mücadele veriyor, asrın en büyük terör şebekesi olan İsrailli teröristlere karşı.  Filistin, Kudüs, Mescid-i Aksa sadece Filistinli Müslümanların meselesi değildir.  Aksa davası, bütün Müslümanların onurlu davasıdır. Hamas, Müslümanların izzetini temsil eden yiğit bir harekettir. Onlar şunu çok iyi biliyor; kıyama kalksalar da ölecekler, kalkmasalar da ölecekler.  İsrailli teröristler, hiçbir Müslümana acımazlar. Onlara göre kutsal olan sadece kendileridir. Diğer bütün insanlar, Yahudilerin kölesidir.

Şunu unutmayalım ki, Mescid-i Aksa’nın kutsallığı bizzat Kur’an’dan gelmektedir. Allah (c.c.) Kur’an’da şöyle buyurmaktadır:

“Bir gece kendisine, yarattığımız harikalardan (evrenin işleyiş kanunlarından) bir kısmını gösterelim diye kulu Muhammed’i Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ’ya götüren Allah’ın şanı yücedir (her türlü eksiklikten uzaktır). O, her şeyi işiten ve görendir. (İsra/1)

Kutsal olan bir belde, bir mekân insanın namusu gibidir. Dolaysıyla Mescid-i Aksa bütün Müslümanların namusudur. Dünya Müslümanlarının kalbinde ve gündeminde her zaman Filistin meselesi olmalıdır. Bakın İsrailli teröristlerin hedefinde Irak, Suriye, İran, Lübnan ve Türkiye vardır. Yani eğer bugün Hamas’ı ortadan kaldırdıklarında sıra bu ülkelere gelecektir. Çünkü İsrailli teröristler, Mısır ırmağından Fırat Nehri’ne kadar olan toprakların kendilerine ait olduklarını iddia etmektedirler.  Yahudi kendi menfaati için bütün dünyayı ateşe verir. İsrailli teröristlerden merhamet beklemek, celladına âşık olmak gibi bir şeydir.  

İsrailli teröristlere karşı; susmak, sesiz kalmak, görmezden gelmek, bu bir İsrail / Arap savaşıdır demek, çözüm değildir. Terörist İsrail insanları kendisine köle yapmadığı müddetçe, Fırat’a kadar olan toprakları kendi egemenliğine almadıkça, şiddetten, barbarlıktan, çocukları, kadınları, yaşlıları, gençleri öldürmekten vazgeçemeyecektir.

Bugün terör devleti İsrail, “BM'ye bildirimde bulunan İsrail, sivillerin 24 saat içerisinde güneye kaydırılmasını istedi. İsrail ordusu Gazze'nin kuzeyindeki Filistinlilerin bölgeden ayrılmasını istedi. İsrail ordusu, kara birliklerinin Gazze'ye baskınlar düzenlediğini duyurdu. Terör devletinin sözde başbakanı Binyamin Netanyahu,  Hamas’a sert bir darbe vuruyoruz ama bu yalnızca başlangıç” dedi.

İsrailli teröristler, kendince burada sivilleri düşünüyoruz demeye çalışıyor, ama biz biliyoruz ki ne çocuklar, ne siviller, bu kan sevicilerinin umrunda değildir. İsrail’in tarihi,  kanlı bir tarihtir. İsrail eli kanlı bir terör şebekesidir.  Bugün bunları Filistinli Müslümanlara söylüyorlar, yarın başka Müslümanlara da söyleyeceklerdir.

Yeryüzü Müslümanları özgür bir dünyada yaşamak istiyorlarsa, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmalıdırlar. Kutsal olan mekânlarımız sadece orada yaşayan Müslümanların sorumluluğunda değildir, hepimizin sorumluluğundadır. Dünya Müslümanları olarak Kur’an bilinci ile hareket ederek, İslam tarihinde olduğu gibi, bugünde onurlu bir şekilde Müslümanca mücadele etmeliyiz. Kur’an ve Sünnet bize nasıl bir mücadele yapmamız gerektiğinin yol haritasını çizmektedir.

Allah’ın izniyle mutlaka bir gün; Kudüs, Mescid-i Aksa, Filistin özgür olacaktır.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Ziya GÜNDÜZ

Ziya GÜNDÜZ

DİĞER YAZILARI Gazze’de Ramazan Hüda par savaşa değil, seçime gidiyoruz! Ahmet Poyraz Dördüncü Kez Kazanabilir Mi? Türkiye’de Mehmetçik Neyse Gazze’de Hamas Odur! Ak Parti Yerel Seçimlerde Ne Yapmalı? Hüda Par’a Dost Tavsiyesi Hüda Par Siyasi Dengeleri Değiştirir HDP’nin Devamı Yeşil Sol Parti’nin Siyasi Sosyolojisi Ak Parti Çekmeköy’ün Yol Haritası Yeniden Refah Partisi’nin Siyasi Anlayışı Neden Önemli? Siyasette Örnek Bir Lider Zekeriya Yapıcıoğlu MHP ile Hüda Par anlaşabilir mi? BBP Çekmeköy’e Ne Oldu? Prof. Dr. Faruk Gürbüz ve İslam Kitabı Hakkında Eğitim Okulun Kapısında Başlar! Ümmet bilinci insanlığa hayat verir! Ahmet Poyraz ve Kültür Bilinci İslami Söylemi Olan Bir Parti HÜDA PAR Kütüphane Bilinci Alparslan Kuytul Ne Yapmaya Çalışıyor? İzdiham varsa edebiyat var demektir! Madun Konuşabilir mi? Kur’ân’ın Temel Konuları Kur’ân Hayattır İnsanlığı Yaşatır! İnsansız Dünyalar İnsansız Hayatlar! Vahye Göre Büyük Zulüm Uşak’ta eğitim çalışmaları umut verici! İbrahim Kalın Ve “Barbar Modern Medeni” Kitabına Dair Spor İstanbul Ve Yüzme Bilinci Teknoloji Kuşatmasında Geleceğimiz Eğitim bir ülkenin şah damarıdır! Büyük Hizmetlerin Adamı Binali Yıldırım Çok yönlü düşünemeyenler putlarını kıramazlar! Değişim Düşünceyle Birlikte Başlar Büyük yürüyüşler okumakla başlar! Türkiye’de okuma oranı düşük diyenler, Ne kadar okuyor? ABD firavun sistemine karşı, tek bilek, tek yürek, Tek ümmet olma vakti! Hayata Dair, Hayati Sorumluluklarımız Ilımlı İslâm ABD ve İsrail’in Müslümanları Esir Alma Projesidir! Türkiye Dergi Fuarı Ve Dergilerin Bilinç Yürüyüşü Herkes Kur’an’ı, Kur’an’a Hizmeti Kadar Anlar Ümmete Sevdalı Bir Âlim Göçtü Dünyamızdan: Hasan Karakaya Okumak Allah’ın Emridir İslâm Milleti Olmak Bilinçli tercihler, bilinçli hayatlar! İslam Coğrafyasında Bütünlüğün ve Derinliği Kaybolması Teknoloji çağında, organik aile olmak! Vahşi İsrail’e Karşı Bir Kudüs Bilinci Oluşturmak Korsan devlet israil’in çirkin yüzünü anlatan kitaplar! 8.Uluslararası Dergi Fuarı Ve Dergilerin Önemi! Roger Garaudy Ve Yobazlıklar Hollanda İzlenimlerim… Doç. Dr. Recep Ardoğan’ın çalışmaları hakkında Sömürülmeye Müsait Olmak İşaret Yayınları Ve Kur’ân Kavramları Tarihin Taşrasında Yaşamak 28 şubat zindanlarda sürüyor! Hak Ve Batıl Mücadelesi Tek Bir Yoruma Kapanmak Darbeye Karşı Durmak Zulme Karşı Durmaktır! Bombanın Pimini Kim Çekti? Dikkat, Zihinsel Terör Var! Ne Olacak Müslümanların Hali?    
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA