Advert
YENİLENEBİLİR ENERJİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber - dünyanın haberi bu sitede
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
YENİLENEBİLİR ENERJİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
29.01.2014 13:51:31

 

YENİLENEBİLİR ENERJİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Samsun TSO İl Genç Girişimciler Kurulu, “Yenilenebilir Enerji” konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla bilgilendirme semineri düzenleyecek.

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve Samsun TSO İl Genç Girişimciler Kurulu, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2014 yılı Proje Teklif Çağrısı ilanı içerisinde de yer alan, “KOBİ’lere Yönelik Yenilikçi Yaklaşımlar Mali Destek Programı/Öncelik 2-Yenilenebilir Enerji Üretimine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” ile “Yenilenebilir Enerji” konusunda farkındalığı arttırmasına katkı sağlamak amacıyla eğitim semineri düzenleyecek. 

Toplantı, 31 Ocak 2014 Cuma günü saat 14.00’da Samsun TSO Davut Altan Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.  Açılış konuşmalarının ardından GÜNDER Uluslararası Güneş Enerji Topluluğu-Türkiye Bölümü Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, “Güneş Enerjisi”, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü- Yenilenebilir Enerji Kaynakları Dairesi TÜREB Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkan Yardımcısı/Sayman Mustafa Çalışkan, “Bölgenin Güneş ve Rüzgar Enerjisi Potansiyeli” ve Enerji Uzmanı Makine Mühendisi Köksal Sönmez de, “Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konularında bilgi verecekler. Toplantıda ayrıca, OKA yetkilileri de, “KOBİ’lere Yönelik Yenilikçi Yaklaşımlar Mali Destek Programı ve Yenilenebilir Enerji Üretimine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi” hususlarında katılımcıları aydınlatacak.

Dünyada enerji üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının kaçınılmaz hale geldiğini ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Hızla artan nüfusun ve gelişen sanayinin enerji gereksinimi kısıtlı kaynaklarla karşılanamamakta, enerji üretimi ve tüketimi arasındaki açık giderek artmaktadır. Günümüzde enerji üretiminde kullanılacak yöntem ve kaynakların çevreye zarar vermemesi gerekmektedir. Aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynakları kullanmak özellikle KOBİ’lerimize önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır. Bu amaç doğrultusunda, OKA 2014 yılı Proje Teklif Çağrısı ilanı içerisinde de yer alan yenilenebilir enerji de farkındalığı arttırmak için düzenleyeceğimiz bilgilendirme seminerine tüm herkesi bekliyoruz” dedi. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER