Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-11-2023 17:37

Yine Mehmet Muş, Yine Çözüm!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Mehmet Muş el atmıştı! Samsun'da önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Karayolcu Yusuf Ziya Yılmaz’dan kalma 'ucube kavşağa' kökten çözüm üretti.

Yine Mehmet Muş, Yine Çözüm!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dr. Mehmet Muş'un Ticaret Bakanı olduğu dönem müjdesini verdiği TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olunca ödenekleri çıkararak hayata geçirdiği sık sık trafik kazalarıyla gündeme gelen 'ucube kavşak' olarak adlandırılan "Yeşilkent Kavşağı" yeniden yapılıyor.

YEŞİLKENT KAVŞAĞI YENİLENİYOR

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Dr. Mehmet Muş'un Ticaret Bakanı olduğu dönem müjdesini verdiği, kamuoyu gündemine taşıdığı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olunca ödenekleri çıkararak hayata geçirdiği Anadolu'nun Karadeniz Bölgesi'ne açılan kapısı konumunda olan, sık sık trafik kazaları ile gündeme gelen ve 'ucube kavşak' olarak adlandırılan "Yeşilkent Kavşağı" sil baştan yenileniyor.

2024 YILINDA TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

277,9 milyon TL sözleşme bedelli projenin 2024 yılında tamamlanması hedefleniyor.

TEK KÖPRÜ YAPILACAK

Samsun Şehiriçi Geçişi Yeşikent Kavşağı düzenlemesinde 1 adet 138 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 1 adet 34 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü (kutu kesit), 1 adet 16 metre uzunluğunda altgeçit menfez (kutu kesit), 1 adet 154 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 164 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü ve toplam 11 km uzunluğundaki kavşak kollarının yapımı bulunuyor. Projenin yapımına 21 Temmuz’da başlanırken, proje kapsamındaki 8 bin 685 metre kazıktan şu ana kadar 3 bin 664 metresi tamamlandı.

Toplamda proje kapsamında 6 adet 535 metre uzunluğunda tek köprü yapılacak.

Kaynak: samsungazetesi.com

adminadmin