Güncel
Giriş Tarihi : 04-11-2023 14:16

Burger King’ten Filistin Bayrağına Hakaret!

Burger King'in Whopper Hamburgerlerindeki Filistin Bayrağını çağrıştıran görselleri şaşırtıyor.

Burger King’ten Filistin Bayrağına Hakaret!

Burger King'in Whopper Hamburgerleri için hazırlanan görsellerde kırmızı, yeşil, siyah renkleri Filistin bayrağını akıllara getiriyor.

Burger King'in Whopper Hamburgerleri için hazırladığı görselde yeşil ile marulu, kırmızı ile eti temsil ettiğini ima etse de görselin Filistin Bayrağını çağrıştırması tepki çekiyor.

Burger King’in bu görsel ile İsrail’in Filistin’in tamamında ve özellikle Gazze’de Şeridi'nde gerçekleştirdiği soykırımda İsrail tarafında yer aldığını mı ima etmeye çalışıyor sorusunu akla getirdi.

BURGER KİNG İSRAİL'E DESTEK VERİYOR MU!

İsrail’in Filistin’de devam ettirdiği soykırım bütün şiddetiyle sürerken, İsrail ordusu tarafından hastaneler bombalanır ve hasta çocuk, kadın yaşlı demeden bombalarla öldürülürken, Burger King’in Filistin Bayrağını ima eder şekilde hazırladığı Whopper Hamburgerleri görselleri ne anlama geliyor?

BURGER KİNG İSRAİL MALI MI?

Türkiye'deki faaliyetlerine 1995 yılında ATA Grubu'na bağlı TAB Gıda Sanayi A.Ş'nin ülkedeki ana geliştirici ve üretici haklarını alarak bünyesine katmasıyla başlayan Burger King, Türkiye’de 700 restoranı var.

Burger King, Ekim 2010'da merkezi Brezilya'da bulunan yatırım şirketi 3G Capital tarafından devralındı.

Fast food markası Burger King şuanda Restaurant Brand International (RBI) çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Markanın Türkiye operasyonlarını ise aralıksız olarak bir Türk şirketi olan TAB Gıda yürütüyor.

adminadmin