Samsun Haber
Giriş Tarihi : 15-06-2024 13:52

Büyükşehir’den Ücretsiz Ulaşım

Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Kurban Bayramı’nı rahat ve huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm tedbirleri alırken vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği de sağlıyor.

Büyükşehir’den Ücretsiz Ulaşım

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak hemşehrilerimizin bayram maneviyatını tam anlamıyla yaşamasını arzu ediyoruz. Bu nedenle bayram boyunca hemşehrilerimizin sevdiklerini ziyaret etmelerini kolaylaştırmak için ulaşım desteği sağlayacağız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların her alanda huzur ve refahını sağlamak amacıyla yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi bayramın huzur ve mutluluğunu vatandaşlarla paylaşmak ve onların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak için özel bir ulaşım hizmeti sunuyor. Bu hizmet kapsamında öncelikle vatandaşların mezarlık ziyaretlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri adına 15 Haziran Arefe günü ve 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde, 09.00-17.00 saatleri arasında Asri Şehir Mezarlığı, Kıranköy Şehir Mezarlığı ve Derecik Şehir Mezarlığı’na Atakum Mezarlık Hattı ve İlkadım Mezarlık Hattı’nın güzergahlarına göre ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacak. Ayrıca, Arefe ve Kurban Bayramı boyunca tramvaylardan tüm vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabilecek. Bu sayede vatandaşlar, bayram öncesinde ve bayram günlerinde rahatça ulaşım sağlayabilecekler. Ayrıca detaylı güzergah bilgisi ve diğer ulaşım hizmetleriyle ilgili bilgiye, Büyükşehir Belediyesi'nin resmi iletişim kanallarından veya internet sitesinden ulaşabilecekler.

E1 Ekspres Hattı gece seferlerine başlıyor

Bununla da yetinmeyen Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma imkanlarını geceye de taşıyarak E1 Ekspres Hattı'nın gece seferlerini başlatıyor. Arefe Günü itibariyle gece seferlerine başlayan E1 Ekspres Hattı ile vatandaşlar ulaşımını daha kolay, güvenli ve konforlu bir şekilde sağlayabilecekler.

Samkart Başvuru Merkezi yeni yerinde

Bir yandan da vatandaşların Samkart işlemlerini daha kolay ve merkezi bir yerde halledebilmelerini sağlamak adına Büyükşehir Belediyesi, Samkart Başvuru Merkezini yeni yerine taşıdı. Büyük Cami alt geçidinde bulunan Samkart Başvuru Merkezi, artık İlçe Transfer Merkezinde hizmet veriyor.

“Bayram coşkusuna ortak oluyoruz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, yapılan bu hizmetlerin vatandaşların bayramın coşkusunu tam anlamıyla yaşamalarını sağlamak için olduğunu belirterek, "Hemşehrilerimizin her zaman yanında olmak ve onların huzurunu sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve memnuniyetlerini artırmak için elimizden geleni her daim yapmaya da devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak hemşehrilerimizin bayram coşkusunu tam anlamıyla yaşamasını arzu ediyoruz.  Bu nedenle onların yüzünde ufak bir tebessüm oluşturmak adına bayram boyunca hemşehrilerimizin sevdiklerini ziyaret etmelerini kolaylaştırmak için ulaşım desteği sağlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramımıız en içten dileklerimle kutluyor; karşılıklı sevgi ve saygının her zamankinden daha fazla hissedildiği bu özel günlerde ailelerimizle ve sevdiklerimizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmemizi temenni ediyorum” diye konuştu.

adminadmin