Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Personele Sosyal Denge Müjdesini Verdi
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Personele Sosyal Denge Müjdesini Verdi
17.04.2021 09:32:22

 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Personele Sosyal Denge Müjdesini Verdi

Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, sendikal faaliyetler çerçevesinde Canik Belediye Başkanlığı ziyaretinde ilk olarak sendikanın İş yeri temsilcisi Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürü Cihad Lütfullah Gürler ve Kadın Kolları Komisyonu temsilcisi Yazı işleri Müdürü Elif Ak ile bir araya gelerek sendikal faaliyetler konusunda bilgi alışverişinde bulunduktan sonra Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı'yı makamında ziyaret etti.

BEM-BİR-SEN’in her daim Milletin yanında yer aldığının altını çizen Başkan Gayretli “Biz ilk günden amacımızı, gayemizi ve hedefimizi net olarak biliyoruz. 1 milyon 19 bin üyesiyle Türkiye’mizin en büyük sivil toplum kuruluşu Memur-Sen ve 66 bin üyesiyle BEM-BİR-SEN olarak güçlü bir teşkilatız. Biz hem Memurlarımızın özlük haklarını geliştirecek, hem de ümidi bizde olan bütün mazlum coğrafyalara desteğe devam edeceğiz. Bu mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirdiğimiz bölge toplantılarımızla, her bir köşesi cennetten bir parça olan vatanımızın her yanından Memur-Sen ve BEM-BİR-SEN’in yerli ve Milli duruşunu dile getiriyoruz. Devletimizin, Vatanımızın, Bayrağımızın, Milletimizin refahı ve huzuru için mücadelemizi veriyoruz. Bu değerlerimizin karşısında kim varsa bizde onun karşısındayız." dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya samimiyeti ve birliktelik vurgusu nedeni ile teşekkürlerini ifade eden Başkan Gayretli, “Belediye Başkanımız İbrahim Sandıkçı belediye hizmetlerini belli bir düzeye getirdi. Belediye hizmetlerindeki bu düzelme çalışan arkadaşlarımızın maaşlarını düzenli olarak almaya başlaması olarak kendini göstermiştir. Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri, Kamu Kurum ve kuruluşları ile koordineli çalışmaların yapıldığı bu çalışmaların Başkan Sandıkçı tarafından seviyeli olarak yürütülmesi hem belediye personelleri (İşçi-Memur) arasında hem de Canik İlçesinde yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyeti artırmış olduğu gözlemlenmiş olup,  Biz yetkili sendika olarak belediyelerde diyalog içerisinde hareket ederek verimliğin artırılması yönündeki çalışmalarımıza kurumsal bilinçle devam ederken Başkan Sandıkçı'da üye arkadaşlarımızın ekonomik kazanımlarını göz ardı etmeyerek belediyenin bütçe gelirlerine göre Sosyal denge Tazminatı beklentimize cevap vererek Nisan Ayı meclisinde imza yetkisini alıp Mayıs ayında imzaya açılarak Haziran ayı maaşlarına ilave edileceğini söylemesi dava adamlığının bir göstergesidir. Sonuç olarak gelinen süreçte Başkan İbrahim Sandıkçı'nın memur arkadaşlarımıza Sosyal Denge Sözleşmesi müjdesini vermesi camiamızda sevinçle karşılanmıştır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde çalışmaların yürütüldüğü mekanizmaların önünde hiçbir zorluğun kalmayacağını ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Memurları olarak her zaman için Devletimize ve Milletimize hizmet borcumuzun olduğunu ifade eden Sandıkçı, “Çalışanlarımızın tamamıyla birlikte, milletimize hizmet etmek gibi kutsal bir hedefe odaklanan büyük, güçlü bir aileyiz. Ne mutlu ki bizlere hem iaşemizi, hem geçimimizi buradan kazanıyor hem de yaşadığımız ilçeye hizmet etme onuruna erişiyoruz. Bir insana faydalı olmak, bir insanın sorununu çözmek, bir gönle dokunabilmek dünyanın en özel en anlamlı işidir. Elhamdülillah kendisini çevirebilen, günlük ihtiyaçlarına cevap verebilen, önünü görebilen bir belediye haline geldik. Çok yakın zamanda, daha iyi olacağız. Samsunda herkesin işaret edeceği, örnek göstereceği bur duruma geleceğiz. Başarılı olmanın yolu çok çalışmaktan geçmektedir.  İşe başladığımızda elimizde sihirli değnek yoktu. Ekstra bir gelir kalemi de eklenmedi. İsraf kalemlerini ortadan kaldırarak, tasarruf tedbirleri uyguladık. Asli işlerimize öncelik verip, reklama yönelik bütün harcamaları sıfıra indirdik. Havuz sistemini oluşturarak kaynaklarımızın yönetimini tek elde topladık. Maaş sorunu yaşamayan bir belediye haline geldik. Tüm bunları yaparken belediyeciliğin asli işlerinden taviz vermedik. Temizlik işleri, fen işleri,  yol kaldırım işlerimizi de aksatmadan yaptık. Kültürel, sosyal, sportif alanda da güzel işlere imza attık. Yaptığımız bu güzel işlerde elbette sizlerin de emekleri var. Benim anlayışımda, çalışma prensibimde ekmeğini alnının teri ile kazananın, çalıştığı işi özümseyenin, benimseyenin başımın üstünde yeri var” dedi.

Başkan Sandıkçı: “Çok çalışıp, çok üretmeliyiz”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı sözlerine şu şekilde devam etti: “Vizyonumuzu ortaya koyduğumuzda hep beraber ilçemizin ve belediyemizin nasıl markalaştığını göreceksiniz. Tüm bunları hep birlikte başaracağız. İsraf etmeden, belediyemize yeni gelir kaynakları kazandırmaya çalışarak, hep birlikte daha çok üreterek bunu yapacağız. Belediyemiz güçlü olursa hepimiz güçlü oluruz. Bu noktada sizlerden isteğim özverili çalışmalarda bulunmanız. Kurumunuzu ve yaptığınız işi benimseyerek çalışmanız. Bu ilçeye hep birlikte hizmet ediyoruz. Öyleyse sizler de taşın altına elinizi koyacaksınız. Belediyem için, ilçem için daha fazla ne yapabilirim, ne üretebilirim diye dertleneceksiniz. Ben belediye başkanı olarak çözüm üreteceğim, sizler de bu belediyenin çalışanları olarak iş üreteceksiniz. Hep beraber bu gemiyi sağ salim bir şekilde güvenli bir limana taşıyacağız. Hangi işi yapıyorsanız o işi en iyi şekilde layıkıyla yapacaksınız. İşini düzgün yapan, ekmeğine ihanet etmeyen, işten kaytarmayan, belediyeye katkıda bulunan ‘aman bana ne” demeyen herkes benim arkadaşımdır, başımın tacıdır. Bizler idare olarak üzerimize düşeni hem maddi, hem manevi anlamda yapacağız, yapıyoruz da ve hep birlikte inşallah belediyemizin imajını tazeleyeceğiz.”

Başkan Sandıkçı konuşmasının devamında, “Bizler, ‘hiç kimse elinin emeğinden daha hayırlı bir kazanç elde edemez’ diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Yaptığınız işin ne derece kıymetli olduğunu biliyorum. Emeğin, alın terinin önemini, kıymetini bilen bir kardeşinizim. Hakkaniyet, adalet ölçüsünde yönetim anlayışımızı ortaya koyarak ilçemizi geleceğe taşımak durumundayız. Canik bizden hizmet bekliyor. Özverili bir şekilde çalışarak bizlerin yüzünü ak eden mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte daha güzel bir çalışma ortamı oluşturarak ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz.  Birlik ve beraberlik şuuru ile hareket eden Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli’ye ve Bem-Bir-Sen ailesine teşekkür ediyorum. Bem-Bir-Sen kurulduğu günden bugüne toplumsal ve sosyal konularda hem üyelerinin, hem de milletimizi ilgilendiren konularda başarılı çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalarının devamını diliyorum” diye konuştu.

canik belediyesi bem bir sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER