Samsun Haber
Giriş Tarihi : 26-03-2024 16:22

Çarşamba 5 Yıldır Hizmet Bekliyor

Bağımsız Çarşamba Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, ilçenin nüfus bakımından en büyük mahallerinden biri olan Çay Mahallesi’nde yoğun ilgiyle karşılandı.

Çarşamba 5 Yıldır Hizmet Bekliyor

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dündar, Çay Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Teravih namazı çıkışı vatandaşlara hitap eden Dündar, Irmak Cami önünü dolduran yoğun kalabalığa hitap etti.

Dündar, 31 Mart tarihine kısa bir süre kala karşılaştığı ilginin ve teveccühün seçim sonucunu gösterir nitelikte olduğunu vurgulayarak önemli mesajlar verdi. Bağımsız Aday Dündar, özellikle 5 yıllık sürede ilçenin hizmete muhtaç halde kaldığını ifade ederek “Bizim kimseyle işimiz yok. Çarşamba’nın sorunlarıyla işimiz var. Çarşamba’nın yolları, Çarşamba’nın altyapısı, 5 yıldır biriken sorunlarla işimiz var. 31 Mart’ta yetkiyi alıyor ve Bismillah diyoruz. Bizi anlayamıyorlar. Hırsları ve kibirleri kalplerinin önlerine geçmiş. Onlara dua ediyoruz. Bakınız, Hüseyin Dündar 2004 yılında hemen şu yanı başımızda Çarşamba Belediyesi’nin çöp döküm alanını ödüllü projesi adayı, Adapark haline getirdi. Sizlerle birlikte, inanarak Çarşamba’nın öz kaynaklarıyla yaptık. İnandık ve başardık. Yine yapacağız. Yeni eserleri ilçemize kazandıracağız. 5 yıldır Çarşamba’mızı geriye götüren anlayış Adapark’a betonlaştırıyor. Sizlerde görüyorsunuz” dedi

 

’31 MARTTA VAKİTLERİ DOLUYOR’

 

‘Siyaset mühendislerinin, bir proje olarak Çarşamba’mıza aday olarak dayattıkları, Çarşamba’nın nasıl olsa seçer diyerek gönderdikleri aday, Adapark’ta ki spor tesislerini taşıyacağını söylüyor’ diyerek konuşmalarına devam eden Hüseyin Dündar; “Bunu Çarşamba’ya bir proje olarak sunacak kadar acemi. Fakat bunu gerçekleştiremeyecekler. Çünkü önümüzdeki Pazar gidiyorlar. Bunları hep birlikte gönderiyoruz. Adaparkımızı, Yeşilırmak Doğal yaşam parkını, Yeşilırmak kıyısında yaptığımız düzenlemeleri, Abdullah Paşa meydanımızı ve Çarşamba’ya yaptığımız bütün eserleri koruyup geliştireceğiz. Bunlar Batı Yaka Pazar yerini taşıyacaklarını söylüyorlardı. Fakat sizin Belediye Başkanınız Hüseyin Dündar bunu dile getirince ve vatandaşın tepkisini de görünce vazgeçtik dediler. Zaten bütün iddialarından 31 Mart Pazar günü vazgeçmiş olacaklar. Aslında ortada bir iddianız da yok. Her yol mubah diyerek seçilme hırsından başka bir iddianız da yok. Fakat Çarşamba sizi tanıdı. Siz Çarşamba’yı tanıyamadınız ama şu kısa zaman içerisinde Çarşamba sizi tanıdı. Sizin 31 Martta vaktiniz doluyor” ifadelerini kullandı.

 

‘ÇARŞAMBA 5 YILDIR HİZMET BEKLİYOR’

 

Çarşamba’nın 5 yıldır hizmet beklediğini sözlerine ekleyen Dündar; “Çarşamba 5 yıldır hizmete susadı. Yeniden belediyeden hizmet bekliyor. Çay mahallesine 5 yıldır çivi çakıldı mı? Siz ne anlatıyorsunuz. Adapark’taki spor tesislerini taşımayı proje olarak anlatıyorsunuz. Sizin çapsızlığınız, sizin vizyonsuzluğunuz Pazar günü bitiyor. Pazar günü Çarşamba sizi gönderiyor. Bunlar benim Avrupa Birliğinden karşılıksız olarak 10 Milyon Euronun üzerinde hibesini bulduğum Çarşamba Atık Su Arıtma projesini, alt yapı projelerini beceremediler, yapamadılar. Görüyorsunuz Çarşamba çamur, çukur içinde. Güzel Çarşambamızı ziyan ettiler. Çarşambamızın köyü de aynı merkezi de aynı. Yol kalmamış. Belediyenin iş makineleri nerede. Çalışmıyorlar mı bunlar. Biz Çarşamba Belediyesi Başkanlığı yaptığımız dönemde Ayvacık yolu kenarında Sefalı da, Samsun’un en modern asfalt tesislerini, en modern kırma, eleme tesislerini kurdum. Bunlar geldiler ve bu tesisleri kapattılar. Orayı da parselleyip sattılar. Şimdi de hizmetten bahsediyorlar. Bu hizmetleri devam ettireceğiniz söylüyor. Ortada hizmet yok ki neyi devam ettireceksin. Bunlar Hüseyin Dündar’ın hizmetlerini anlatmakla yere göğe sığdıramıyorlardı. Hüseyin Dündar’ı örnek Belediye Başkanı olarak anlatıyorlardı. Fakat birden ağız değiştirdiler. Bunlar Hüseyin Dündar’ın örnek belediyeciliğini gölgelemeye çalışıyorlar. Fakat güneş balçıkla sıvanmıyor. Çarşamba her şeyi görüyor ve biliyor” diyerek konuştu.

 

‘KENDİNE OY KULLANAMAYAN ADAY’

 

Kendisine oy dahi kullanamayacak olan, Çarşamba’yı ve Çarşamba’lıyı tanımayan bir adayı Çarşamba’lıların karşısına çıkarttıklarını söyleyen Dündar; “ Çarşamba’dan yıllar önce ayrılmış gitmiş. Çarşamba’yı da Çarşambalıları da bilmiyor. Çarşamba’nın sokağını bilmiyor, caddesini bilmiyor, insanını tanımıyor. Çarşamba da kendine oy veremiyor. Fakat önümüzdeki Pazar gününe kadar Çarşamba’lıyı yanıltacağını zannediyor. Topuğu üzerinde 40 yalan söylüyor. Bu yalanlara cevabı 31 Mart Pazar günü Çarşamba verecek. Sizin bu akşam ki tablonuz her şeyi anlatıyor. Bu tablo’yu ve sizin coşkunuzu görenler aslında her şeyi anlıyor. Onun için onlara çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Biz zaten dik duruşumuzla her şeyi baştan ifade ettik. Bunlar uyumdan bahsediyorlar, üçlü saç ayağı diyorlar. Fakat bunların zihinlerinin gerisindeki üçlü saç ayağı Biyokütle Santrali oluyor, Adapark’a beton kütle oluyor. Bunların uyumdan ve üçlü saç ayağından anladıkları bu. Buna Çarşamba inanmıyor” ifadelerini kullandı

‘BİRİLERİ PARA KAZANSIN DİYE YAPMADIK’

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkını ve Emirgan Parkını birilerinin para kazanması için değil Çarşamba’lıların faydalanması adına yaptıklarını ifade eden Bağımsız Aday Dündar; “Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı diye bir projemiz vardı. Biz ayrıldıktan sonra Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkındaki Çarşamba konağı ilgi ve bakımsızlıktan yandı. Sonra oralar usulsüz bir şekilde ticari amaçlı olarak kullanıma verilmiş. Biz buraları Çarşambalıların kullanımına sunmak üzere yapmıştık. Biz yine oraları eski haline getireceğiz. Çünkü biz oraları sizin kaynaklarınızla yaptık. Birileri oralarda para kazansın diye yapmadık. Bakın Emirgan Parkı var. Oraları düzenledik, sosyal tesisler yapıp vatandaşın hizmetine sunmuştuk. Bunlar geldiler oraları usulsüz bir şekilde bir tüccarın eline verdiler. Bunlar bizim belediyecilik anlayışına uygun işler değil. Bunlar sona erecek. Belediye Çarşamba’nın ve Çarşamba’lıların hizmetinde olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

adminadmin