Çelik Dolap Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Çelik Dolap Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!
11.06.2021 11:41:47

 

Çelik Dolap Satın Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Bürolarda görmüş olduğunuz gibi ofis dolapları sıklıkla kullanılır. Bu ürünler metal veya ahşaptan olabilir. Günümüzde ahşap dolaplar artık yerlerini çelik dolaplara bırakmaktadır. Bunun elbette bir çok nedeni bulunmaktadır.

Ahşap dolaplar farelenme ve küflenme gibi bir çok sorunla karşı karşıya kalabilir. Çelik dolap modellerinde ise böyle bir durum söz konusu değildir. Çelik dolaplar, demir dkp saçtan üretilir. Demir olması nedeniyle yangına karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklıdır. Ofis tipi ortamlarda klasör dolabı ihtiyacı son derece doğaldır. Böyle ortamlarda kilitli ve kapaklı dolapların olması şarttır. Belgelerin ve klasörlerin saklanması gerekmektedir. Bunun için de en ucuz yol çelik dosya dolabı modelleridir. Güncel dosya dolabı modelleri için yandaki menüye tıklayınız.

 

Mavi yakalı çalışanlar, spor salonu müşterileri, fabrika ve okullarda ise metal dolapların bir başka türü olan giyinme dolapları veya personel dolabı yoğun olarak kullanılır. Okuldaki öğrencilerin çanta ve ayakkabı gibi eşyalarını saklaması için emanet dolabı modelleri mevcuttur. İşçilerin elbiselerini saklaması için de soyunma dolabı fiyatları oldukça caziptir. Metal soyunma dolapları fiyatları için yandaki adrese tıklayınız. Malzeme dolabı çekmeceli raflı veya panolu olarak üretebilir. Son derece kalın saçtan imal edilir. Ağırlığı bu nedenle min. 100 kg’dır. Ve rafların taşıma kapasitesi takribi 100 kg’dır.

 

Kalıp ve ağır tip yükler için son derece idealdir. Çalışma tezgahı modelleri ise panolu, aydınlatmalı, ışıklı , prizli , çekmeceli gibi bir çok modeli içinde barındırır. Çelik dolap satın almadan önce bir çok şeye dikkat etmek gerekir. Öncelikle güvenilir bir üretici firma ile iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Daha sonra bu firmanın daha önce çalışma yaptığı referanslarına göz atmanız gerekmektedir. Çelik dolap satın almadan önce metal dolap üretimi yapılan dolabın sac kalınlığını ve boya kalitesini sormanız gerekmektedir. Daha sonra dolabın menteşe sistemi , ray sistemi ve garanti süresi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Piyasada bir çok merdiven altı işletme yaptığı ürünlere garanti vermemektedir. Ofislerde temizlik malzemelerinin saklanması için çelik temizlik dolabı modeli kullanılmaktadır. Ayrıca bürolarda çelik keson ürünleri de kullanılır. Kilitli ve tekerleklidir. Ofis içerisinde son derece kolay bir şekilde yer değiştirir. Çok ince bir metal saçtan imal edilen dolaplar da kısa bir sürede kullanılmaz hale gelmektedir. Bu gibi sorunların olmaması için yukarıda anlatılan kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Uzun seneler çelik dolap sektörünün öncü firmalarından olan Engin Metal Dolap firması ile iletişime geçerek istediğiniz tip metal dolaplara sahip olabilirsiniz.

Ahşap dolap ofis dolapları Çelik Dolap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Advert
GALERİLER