Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-01-2024 12:49

Daha Güzel Bir Samsun Mümkün

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Saathane Meydanı ve Subaşı’nda esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla sohbet etti.

Daha Güzel Bir Samsun Mümkün

Herkesin belediye başkanı olacağının sözünü veren Öncü, “Daha iyi bir Samsun mümkün. Halkın içinde, halkın ulaşabildiği, kapıları kapalı değil, herkese açık, herkesi kucaklayan, o partili bu partili demeyen bir Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım” dedi.

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim kampanyası kapsamında İlkadım ilçesinde, Saathane Meydanı ve Subaşı mevkiinde esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla bir araya geldi. Öncü, Saathane Meydanı'nda bulunan çay ocaklarının olduğu bölgede vatandaşlarla çay içti, sorularını samimi bir şekilde yanıtladı. Öncü, temasları boyunca hem halkın nabzını tuttu hem de onların beklenti ve taleplerini dinledi. Öncü, işyeri sahiplerine de 'hayırlı işler' dileklerini iletti.

 

Sahaya çıktıklarında vatandaşlar tarafından kendilerine iletilen ‘Merkezi hükümet ile belediye başkanları farklı partiden olursa kaynak alamazlar, iş yapamazlar.’ şeklindeki görüşlere değinen Cevat Öncü, “Bu asla doğru değil. Belediyenin gelirleri, belediye başkanının kim olduğuna hangi partiden olduğuna bağlı değildir. Nüfusa göre ve toplanan vergilere göre belirli formüllerle belediyelere para gönderilmektedir. Bugün yaşanan sorun bu kaynakların doğru kullanılmamasıdır. Tabii ki belediye altyapı, yol, kaldırım, spor alanı, yeşil alan yapacak. Ama salt işimiz bu olmayacak. Sosyal belediyeciliğe ciddi şekilde kaynak aktaracağız. Dar gelirlinin imdadına Büyükşehir Belediyesi yetişecek. Büyükşehir Belediyesi bir devlet kapısı olduğunu, baba ocağı, ana kucağı olduğunu herkese hissettirecek. Halkın içinde, halkın ulaşabildiği, kapıları kapalı değil, herkese açık, herkesi kucaklayan o partili bu partili demeyen bir Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Daha güzel bir Samsun mümkün ve bunun için çalışacağız” diye konuştu.

 

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü ayrıca geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kurulan 14 Mayıs Platformu'nun üyeleri ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Platform üyeleri ve Öncü, Samsun'u konuşup sorunları masaya yatırdı.

adminadmin