Denizcilik ve Müslümanlar
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Denizcilik ve Müslümanlar
19.10.2022 15:14:21

 

Denizcilik ve Müslümanlar

Denizcilik filmlerinin iyi gişe hasılatı yapması üzerine peş peşe korsan senaryoları yazıldı. Hatta yüzyıllar boyunca deniz savaşı yapan kahramanların hayatı dizi film haline getirilmeye başladı.

Evet macera dolu denizci hikâyeleri insanların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bizde millet olarak denizcilikle ilgilenmeye başladık. Halbuki denizcilik film senaristlerine bırakılmayacak kadar önemli bir iştir.

Denizcilik İslam medeniyetinin önemli bir parçası olup Sinbad’ın maceraları ve 1001 gece masalları daima gençlerin hayallerini süslemiştir. İslamiyet sanıldığının aksine kılıç ve zorbalıkla değil güzel ahlak, denizcilik ve ticaret ile bütün dünyaya yayılmıştır.

Denizci hikâyelerinin anlatıldığı korsan filmlerinin başarısının ardında elbette ünlü karakter oyuncularının payı büyüktür. Örneğin Johnny Deep'in canlandırdığı çılgın kaptan Jack Sparrow karakteri, oldukça başarılı olmuştur. Fakat yazılarımızda filmlerde yer alan aktörlerle değil denizciliğin önemiyle ve bu aktörlerin canlandırılmaya çalışıldığı önemli denizci karakterlerle ilgileneceğiz. Çünkü denizcilik kültürünü yetirince geliştiremediğimiz için denizcilik tarihini doğru dürüst bilmiyor ve denizdeki menfaatlerimizi koruyamıyoruz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Denizcilik ve Müslümanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri