Eğitim
Giriş Tarihi : 29-09-2023 17:54

Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 No’lu Şubesi Samsun Üniversitesi Temsilciliği Oluşturuldu!

Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 No’lu Şubesi Şube Yönetim Kurulu, Samsun Üniversitesi Temsilciliği Yönetim Kurulu ve Kadınlar Komisyonu Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile “Eylül Ayı Daraltılmış Divan Kurulu Toplantısı” gerçekleştirildi.

Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 No’lu Şubesi  Samsun Üniversitesi Temsilciliği Oluşturuldu!

Sendikal faaliyetlerinin daha etkin, verimli ve organize bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla şube yönetim kurulunun teklifi ve genel merkezi onayı ile Samsun Üniversitesinde Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 No’lu Şubesine bağlı olarak Samsun Üniversitesi Temsilciliği oluşturulmuştu.

Eğitim-Bir-Sen Samsun 2 No’lu Şube BaşkanıTevfik Yılmaz DEMİR Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; 7. dönem toplu sözleşme süreci ve kazanımlara dair değerlendirmelerde bulunurken sendika tarafından yürütülmekte olan faaliyetlerle ilgili gündem maddeleri de görüşüldü. Ayrıca, Temsilcilik Yönetim Kurulunun Samsun Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında da görüş alışverişinde bulunulup yol haritası belirlendi. Üniversiteye yeni başlayacak olan eğitim ve öğretimle ilgili istişareler yapıldı.

Toplantıda, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ziya YÜKSEL tarafından sendika gündemi, şube faaliyetleri ve planlamalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ülke gündemine dair değerlendirmeler de yapan Şube Başkanı Tevfik Yılmaz DEMİR;

“Samsun Üniversitesi Temsilciliği Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımıza yeni görevleri hayırlı olsun. Çalışmalarında üstün başarılar diliyorum. Hep birlikte çok güzel faaliyetler gerçekleştireceğimize olan inancım tam. Şube, temsilcilik ve kadınlar komisyonu yönetimlerindeki arkadaşlarımıza, denetleme ve disiplin kurulumuza, iş yeri temscilerimize ve tüm üyelerimize özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz büyük ve güçlü bir teşkilatız. Çok çalışacağız, gayret göstereceğiz ve yeni üyelerimizle gücümüze güç katmaya devam edeceğiz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, yeni eğitim-öğretim döneminde hocalarımıza ve tüm idari personelimize başarılar diliyorum.” dedi.

Şube Başkanımız Tevfik Yılmaz DEMİR’in konuşmasının ardından iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

adminadmin