Elektrikli transpalet nedir & ne işe yarar?
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Elektrikli transpalet nedir & ne işe yarar?
16.06.2022 16:03:18

 

Elektrikli transpalet nedir & ne işe yarar?

İnsan gücüne ya da akülü motor gücüne destek duyan bunlar sayesinde çalışan iş makinelerine transpaletler denmektedir. Elektrikli transpalet birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğunlukla fabrika, hangar ya da atölyelerde bulunan özellikle paletli yükleri kaldırıp taşımak için kullanılan bir makinedir. Paletlerin üzerinde bulunan plastik, metal ya da fark etmeksizin ahşap olan tüm eşyalar elektrikli transpalet yardımıyla taşınmaktadır.

Çalışma sistemi oldukça basit olduğu için hidrolik pompanın desteği ile birlikte kaldırma yaparak ürünleri istenildiği yere tedbirli bir şekilde götürmektedir. Bu aletin tekerlekleri düz aynı zamanda taşıma uçları olan ve hidrolik pompalar yardımı ile taşınan bu parçalardan oluşan sistemlerdendir. Bu iş makinesini forklift operatörü ehliyeti olan herkes rahatlıkla kullanabilmektedir.

Elektrikli Transpalet Nasıl Kullanılmaktadır?

Birçok transpalet çeşitlerinden Sadece biri olan elektrik transpalet günlük hayatımızda sıktıkça rastladığımız ve fazlasıyla kullanılan iş makineleri kapsamlarından sadece biridir. Bu sistemde genel yapıda çatal mekanizması, hareket motorları, akü birimi ve bunun gibi içerikler bulunmaktadır.

Bunların hepsi ayrı bir sistem olduğu için yaklaşık olarak 5.000 kilograma kadar yükleri taşıyabilme özelliğine sahip olmaktadır. Elektrikli transpalet iki çatılı bulunan ve bu çatalların üzerine forklift operatörü ehliyeti olan kişiler yük kaldırarak paletlere bağlamaktadır. Bu şekilde yukarıya da aşağı serbestçe hareket edebilmektedir. Ön tarafta bulunan ağaç kolu sayesinde yükler sağa sola hareket ettirilerek istenilen yeri götürülmektedir. Böylece işlemini tamamlamış olmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olduğu için her yerde karşılaşılacak bir iş makinesidir.

Elektrikli Transpaletlerin Avantajları Nelerdir?

Bu aletler kullanımı çok kolay olan satın alma maliyetleri de düşük olan makinelerdendir. Makinelerin en büyük özelliği kolay manevra yapabilmesidir. Son yıllarda kimyasal depolarda marketlerde tekstil fabrikalarında fazlasıyla kullanılmaktadır. Kullanım açısından avantajlı ve aynı zamanda maliyet olarak düşük miktarlarda kullanıldığı için birçok iş makinesine göre daha çok tercih edilmektedir.

En belirgin özelliği yükleri kaldırırken zarar vermeden kaldırmasıdır. Bu şekilde kolay hareket edebildiği için yükleri kısa zamanda istenildiği yere koyabilmektedir. Fiyatları ürünün modeli, markası, yeni ya da eski olmasına göre değişmektedir. Her cebe ve bütçeye uygun fiyatlar ile satılmaktadır.

Elektrikli Transpalet modellerini incelemek ve satın almak için https://machineryline.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. What is an electric pallet truck and what is it for?

 

Elektrikli transpalet nedir & ne işe yarar?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım
iş güvenliği malzemeleri