Kurtuluş savaşı diyerek yunanlıları şımartıyoruz!
SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Yazarlar - Köşe Yazıları
Akasyam Haber
Advert
ANASAYFA Genel Güncel Gündem Siyaset Samsun Haber Kent Kültürü Türkiye Dünya Ekonomi Kültür Tarih
Kurtuluş savaşı diyerek yunanlıları şımartıyoruz!
16.06.2022 16:01:19

 

Kurtuluş savaşı diyerek yunanlıları şımartıyoruz!

Kamu kurumlarında hala yönetici olarak görev yapan çok sayıda gayrı milli ve İslam düşmanı kişiliksiz insana sahibiz. Bu insanlar gerçek yüzlerini hiç utanıp sıkılmadan gösterebilme cesareti de taşıyorlar. Ne yazık ki yıllardan beri el üstünde tutulan ve korunup kollanan bu insanlara en fazla CHP sahip çıkmaktadır.

Örneğin bizzat Kııçdaroğlu’nun parti rozetini taktığı Emekli Büyükelçi Yalım Eralp, Yunan televizyonuna çıkıp Türkiye aleyhine zırvaladığı halde CHP’den vatan hainliğine eşdeğer açıklamalar yapan bu kişiye karşı herhangi bir cezalandırma işlemi yapılabilmiş değildir. Bilakis ABD’nin kışkırtması ile pitbull cinsi köpekler gibi Türkiye’ye saldıran Yunanlıları haklı gösterme telaşında bulunan birçok siyasetçiye dahi rastlayabiliyoruz.

CHP ve bazı muhalefet partilerinin yaptığı bu çirkin propagandalar bir yana Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerimizde Yunanlıları şımartan söz tutum ve davranışlara da rastlayabiliyoruz. İşte bunlardan bir tanesi Türk Yunan Savaşına yıllardan beri “Kurtuluş” veya “İstiklal” savaşı adı verilmesidir.

Bu konuda defalarca yazı yazarak “Kurtuluş Savaşı” isimlendirmesinin ne derece yanlış ve sakıncalı olduğunu dile getirmiştim. Bunun yerine “Milli Mücadele” kavramı çok daha doğrudur ve gerçeği yansıtmaktadır. Lakin bunu kalın kafalı faşistlere anlatmak çok zordur.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kurtuluş savaşı diyerek yunanlıları şımartıyoruz!
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
GALERİLER
Web Tasarım