Güncel
Giriş Tarihi : 08-06-2024 12:19

Erbakan’a 28 Şubat’ın Mimarı Diyor!

​​​​​​​AK Parti Samsun eski Milletvekili, 61. TC Hükümeti Gençlik ve Spor Bakanı, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi İşler Başkanı ve dahi Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç’ın Mayıs 2002 yılında piyasaya çıkan kitabında tuhaf bir teferruat dikkat çekiyor

Erbakan’a 28 Şubat’ın Mimarı Diyor!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi İşler Başkanı ve dahi Yeniden Refah Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç, önsözünü Cumhuriyet mitinglerinin düzenleyicisi, bizkackisiyiz.com’un kurucusu Tuncay Özkan’ın yazdığı Son Ispartalı isimli kitabının giriş bölümünün 17. Sayfasında Milli Görüş’ün lideri, 28 Şubat’ın Savunan Adam’ı merhum Erbakan hakkında ak hayale gelmeyecek bir iftira atıyor.

Kılıç, Merhum Erbakan hakkında bakın ne yazıyor;

Son Ispartalı… Sayfa 17:

“… Din istismarının rantını gören başkaları da türedi kısa zamanda. 28 Şubatlar yaşandı Türkiye’de. Buna bağlı olarak ne laikliği yerine oturtulması mümkün olabildi, ne de devlet bu gibi istismar ve istismarcılar nedeniyle dindar yurttaşlarına kuşku duymayacak kadar güven duyabildi.

Rahatlıkla denilebilir ki; Türkiye’yi baştan aşağı kuşatan din – devlet, laik – İslamcı kutuplaşmalarının ardında ve Türkiye’yi 28 Şubat’a taşıyan yozlaşmanın altında 1965 – 1980 aralığında yapılan din istismarı vardır.

Dolayısıyla, 28 Şubat’ın mimarı Erbakan ise mühendisi Demirel’dir.”

Suat Kılıç, kitabına önsöz yazdığı Mayıs 2002’nden 6 ay sonra 14 Kasım 2002’de AK Parti Parti’den Samsun Milletvekili oldu.

Suat Kılıç şimdi, Merhum Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığı’nı yaptığı Yeniden Refah Partisi’nin genel başkan yardımcısı ve siyasi işler başkanı…

Kılıç son olarak YRP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu…

adminadmin