Tanıtım
Giriş Tarihi : 23-01-2024 17:57

İstanbul’un Gözdesi Kadıköy'ün En Popüler Semtleri

İstanbul’un Gözdesi Kadıköy'ün En Popüler Semtleri

 

Anadolu Yakası’nın merkezi olarak anılan Kadıköy, yılın her mevsimi yaşamın devam ettiği oldukça kalabalık ve hareketli bir ilçe. İstanbul Boğazı ile adalara komşu bu kıyı ilçesinin hem merkezinde hem de büyüklü küçüklü semtlerinde yaşam gece gündüz aynı hızda devam ediyor. Metro, marmaray, metrobüs ve vapur ile kolayca ulaşım sağlanabilen Kadıköy’ün her ilçesi görülmeye değer. Restoranları, kendine has kafeleri, mağazaları, caddeleri ve sahilleri ile Kadıköy’ün en popüler semtleri;

 

Moda

 

Kadıköy’ün keyifli, sanat dolu, adalar manzaralı, en güzel semtlerinden biri…Evet, en gözde semtlerinden biri olan Moda’dan bahsediyoruz. Kadıköy’ün en güzel sokaklarına çıkan, kafeleri, restoranları ile kendine hayran bırakan Moda’da keşfedilecek çok şey var. Bölgenin en çok tiyatro sahnesine de ev sahipliği yapan Moda’da sanat dolu bir gün geçirebilirsiniz. Moda’nın en güzel manzarasına sahip Moda İskelesi’nde bulunan kütüphane ve kafesinde vakit geçirebilir, çay bahçesinde içinizi ısıtabilirsiniz.

 

Yeldeğirmeni

 

Kadıköy’ün kendine has dokusuyla ziyaret edilmesi gereken mahallelerinden bir diğeri ise Yeldeğirmeni. Bu mahallede kendini diğerlerinden ayıran farklı bir doku var. Birkaç alt sokağında olan Kadıköy’ün yoğun kalabalığından ve gürültüsünden uzak, sakin bir dokuya sahip olduğu için mahalle kavramı burada hala devam ediyor. Yeldeğirmeni Mahallesi’ne gelince yapılacak en güzel şeylerden biri birbirinden güzel kafelerinde vakit geçirmek. Ara sokaklarında birçok sahafın da olduğu Yeldeğirmeni Mahallesi’nde küçük ama lezzet dolu mekanlarda yemek yiyebilir, kahvenizi yudumlarken kitabınızı okuyabilirsiniz.

 

Erenköy

 

Kadıköy’ün en gözde caddesi olan Bağdat Caddesi, farklı semtleri de içine alan oldukça büyük bir yer. Avrupa’nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nin paralelinde yer alan ilçelerden birisi de Erenköy. Sakin ve nezih atmosferi ile dikkat çeken Erenköy’de birbirinden keyifli kafe ve restoranlar hizmet veriyor. Minibüs yolu ile Bağdat Caddesi arasında kalan mahallenin ara sokaklarında dahi alışveriş yapacak ya da bir şeyler atıştıracak niş mekanlar bulmak mümkün. Erenköy’e geldiğinizde Bağdat Caddesi’ne çıkarak yürüyüş yapabilir, Kazım Karabekir’in evi olan müzeyi ve Oyuncak Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

 

Suadiye

 

Kadıköy’ün en nezih semtlerinden biri olan Suadiye ile listemize devam ediyoruz. Bostancı’dan hemen sonra gelen bu semt, Bağdat Caddesi’nin bir kısmının içinde yer alıyor. Suadiye son yıllarda mekan ve mağazalar konusunda daha da popülerleşmiş bir bölge. Suadiye’de yapılacak tek şey bu değil. Suadiye semtinin en güzel özelliklerinden biri harika bir sahili olması. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sandalyelerini alanlar, adalar manzaralı denizi seyretmek ve şehrin stresinden uzaklaşmak için soluğu Suadiye sahilde alıyor. Kadıköy otel seçenekleri arasında öne çıkan otellerden birkaçı da burada yer alıyor. 

 

Kalamış

 

Kadıköy’de en güzel deniz havası Kalamış sahilinde alınır! Kadıköy’ün en popüler bölgelerinden biri olan Kalamış, kendine has sakinliği, nezih kitlesi ve mekanları ile ünlü bir bölge. Deniz mahsülü restoranlarının daha fazla olduğu Kalamış’ta yapılacak en güzel aktivitelerden biri sahilde yürüyüş, bisiklet gezisi ve kahve molası…Fenerbahçe sahil ile yan yana olan Kalamış’ta dilerseniz belediyenin her sene kurduğu konser alanını da ziyaret edebilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

 

Bostancı

 

Bostancı öncesinde daha çok yerleşim yeri ağırlık olsa da günümüzde sosya olanaklarıyla da öne çıkmaya başlayan bir semt. Kadıköy’ün nezih semtleri arasında yer alan Bostancı, adalara geçmek için de sürekli ziyaret edilen bir bölge. Bostancı’dan Kınalıada’ya ve Burgazada’ya motor ile geçmek sadece 25 dakika sürüyor. Semtin sevilen bir diğer özelliği ise birden fazla eğlence mekanına ev sahipliği yapması. Birçok balık restoranını Bostancı sahilde bulabilirsiniz. Bostancı’nın popüler yerlerinden bir diğeri ise çocukların çok sevdiği meşhur lunaparkı. Bostancı Lunaparkı’nda eğlenebilir, hemen yanında yer alan Bostancı Gösteri Merkezi’nde ise sevdiğiniz sanatçıların sahne gösterilerini ve konserlerini izleyebilirsiniz. Bu bölgeye yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız Kadıköy otelleri arasında öne çıkan Bostancı’daki otelleri de tercih edebilirsiniz.

 

adminadmin